Jak wyprać skórzane spodnie

Jeśli zastanawiałeś się, jak prać skórzane spodnie, ten artykuł da ci wskazówki, których potrzebujesz, by mieć pewność, że pozostaną w świetnym stanie. Unikaj używania gorącej wody, prania w pralce i usuwaj plamy przed praniem. Te wskazówki sprawią, że czyszczenie skórzanych spodni stanie się dziecinnie proste. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego cyklu prania w pralce. W zależności od rodzaju skóry, możesz je prać w pralce.

Unikaj prania skórzanych spodni w gorącej wodzie

Aby zachować wygląd i jakość swoich skórzanych spodni, powinieneś unikać prania ich w gorącej wodzie. Skóra źle reaguje na wysokie temperatury, a jeśli będziesz prać je w gorącej wodzie, możesz ryzykować, że się skurczą. Jeśli chcesz zachować kolor swoich spodni, ważne jest, by wybierać detergenty bezpieczne dla kolorów. Woolite jest jednym z najpopularniejszych środków do prania kolorowego, który usuwa brud bez uszkadzania barwnika.

Oprócz stosowania łagodnego detergentu, dobrze jest nie prać skórzanych spodni w gorącej wodzie. Używanie gorącej wody może zniszczyć wygląd spodni i może skończyć się stratą pieniędzy przez konieczność kupienia nowych. Zamiast tego upewnij się, że kupujesz parę skórzanych spodni dobrej jakości, które mają wartość odsprzedaży. Spodnie skórzane powinny być przechowywane w miejscu, które zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Plamy mogą być spowodowane zastojem powietrza, więc unikaj przechowywania ich w szczelnych plastikowych torbach.

Zanim skorzystasz z pralki, powinieneś sprawdzić materiał spodni w ukrytym miejscu. Wtedy będziesz mógł zdecydować, czy materiał nadaje się do prania w gorącej wodzie, czy nie. Możesz też zrobić miejsce testowe, piorąc je ręcznie z użyciem detergentu. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, jak materiał będzie wyglądał po czyszczeniu parowym, praniu w pralce i innych metodach. Jeśli nie masz pewności, możesz zadzwonić do pralni chemicznej, która zajmie się skórzanymi spodniami za Ciebie.

Unikaj prania skórzanych spodni w pralce

Jeśli masz parę skórzanych spodni, możesz się zastanawiać, czy możesz je bezpiecznie prać w pralce. Prawda jest taka, że można. Jeśli tylko używasz delikatnego detergentu, pranie skórzanych spodni w pralce jest całkowicie bezpieczne. Jednak wysokie temperatury nie są zalecane w przypadku skóry, ponieważ mogą spowodować skurczenie się spodni. Lepiej jest użyć profesjonalnego środka czyszczącego, zwłaszcza takiego, który ma doświadczenie w pielęgnacji wyrobów skórzanych.

Po pierwsze, sprawdź metkę swoich skórzanych spodni i postępuj dokładnie według instrukcji na niej zawartych. Jeśli nie możesz usunąć plamy, spróbuj zastosować skrobię kukurydzianą. Unikaj stosowania środków czyszczących na bazie oleju. Produkty na bazie oleju nie działają na skórę. Możesz czyścić swoje skórzane spodnie, stosując ogólny proces prania, ale zawsze przestrzegaj instrukcji prania podanych na metce danego produktu. Po przeczytaniu etykiety powinieneś być w stanie prawidłowo wyczyścić swoje skórzane spodnie.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać koc

Kolejnym krokiem jest wysuszenie skórzanych spodni przed włożeniem ich do pralki. Jeśli będą zbyt mokre, mogą stracić swój kształt i zacząć śmierdzieć. Jeśli staną się sztywne, będziesz chciał je wyszczotkować lub użyć odżywki. Ale jeśli plamy są głębokie, być może będziesz musiał kupić nową parę skórzanych spodni. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie musisz kupować nowej pary skórzanych spodni tylko dlatego, że zapomniałeś je wyprać.

Usuwaj plamy przed praniem spodni skórzanych

Choć skórzane spodnie są trwałe, nie należą do najłatwiejszych w czyszczeniu. Często przedmioty codziennego użytku mogą pozostawić na nich plamy i nawet najstaranniej wyczyszczona para będzie wymagała odrobiny pielęgnacji. Możesz zapobiegać plamom, zachowując ostrożność zawsze, gdy masz na sobie spodnie, ale rozlane płyny są nieuniknione. Usuń plamę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli musisz je wyprać, możesz użyć wilgotnej ściereczki do ich wyczyszczenia.

Przed praniem spodni skórzanych usuń plamy, używając detergentu lub pralki. Roztwór nie powinien zawierać silnych środków chemicznych. Zawsze unikaj używania żrących środków czyszczących. Środki czyszczące na bazie wody mogą uszkodzić skórę, więc używaj delikatnego mydła z ciepłą wodą. Aby przedłużyć żywotność materiału, powinieneś raz w miesiącu odżywić spodnie. Jeśli plama jest związana z tuszem, możesz użyć mydła do siodeł lub alkoholu, by ją usunąć. W przypadku plam z soli możesz spróbować użyć roztworu octu i wody.

Po usunięciu plam możesz wysuszyć skórzane spodnie na wieszaku. Wieszak jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o usuwanie nadmiaru wilgoci. Następnie nadszedł czas na ponowne wypranie spodni. Zawsze wypróbuj plamę na małej powierzchni, zanim zajmiesz się dużą. Jeśli plama jest uporczywa lub trudna do usunięcia, możesz wysłać je do profesjonalnej pralni w celu dalszej obróbki. Jeśli nie możesz pozbyć się plamy, możesz użyć detergentu lub mydła do siodeł.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska