Jak wyprać kask motocyklowy

Jak wyprać kask motocyklowy

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak czyścić kask motocyklowy. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak wyjąć wyjmowaną wyściółkę i odpowiednio ją wysuszyć. Dowiedz się też, których środków czyszczących można bezpiecznie używać, a które mogą uszkodzić kask. W tym artykule omówimy czyszczenie i suszenie kasku w trzech prostych krokach. Następnie powiemy, jak unikać niektórych środków chemicznych. Powiemy też, jak usuwać plamy i dokładnie go suszyć.

Czyszczenie wewnętrznej wyściółki kasku motocyklowego

Czyszczenie wewnętrznej wyściółki maski motocyklowej to świetny sposób na utrzymanie jej wyglądu jak nowej. Ponieważ zawiera ona dużo brudu i potu, ważne jest, by była jak najczystsza. Większość kasków ma wyjmowane wkładki, które ułatwiają czyszczenie wyściółki. Większość wyściółek można zdjąć, choć może to wydłużyć czas schnięcia. Do wytarcia wewnętrznej wyściółki kasku można użyć wilgotnej szmatki, którą można używać przez dłuższy czas, by usunąć nadmiar mydła.

Czyszczenie wewnętrznej wyściółki kasku motocyklowego składa się z kilku etapów. Najpierw wyjmij poduszki policzkowe i wkładki. Będziesz chciał je wytrzeć do czysta w roztworze łagodnego mydła. Gdy już to zrobisz, możesz wyprać resztę kasku w zwykły sposób. Powinieneś także wyjąć wszystkie elementy elektroniczne, jeśli takowe są, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu. Po usunięciu elektroniki możesz wyczyścić wewnętrzną wyściółkę kasku.

Suszenie kasku motocyklowego

Najpierw powinieneś umyć swój kask. Niektóre modele można rozebrać i wyczyścić osobno, włącznie z szybką i wewnętrzną wyściółką. Innych nie da się całkowicie zdjąć, ale można je wyczyścić wilgotnym ręcznikiem z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym. Najlepszym wyborem jest ciepła woda z łagodnym środkiem czyszczącym. Jeśli nie chcesz używać specjalnego detergentu, możesz też wypróbować szampon, który nie ma silnego zapachu.

Następnie powinieneś wysuszyć wyściółkę. Niektórzy producenci zalecają suszenie kasku motocyklowego na powietrzu, ale nigdy nie używaj wysokiej temperatury do suszenia. Po wypraniu kasku powinieneś poczekać, aż całkowicie wyschnie, zanim ponownie go złożysz. Jeśli wyściółka wyschnie zbyt szybko, skurczy się i będzie mniej efektywna. Staraj się też unikać umieszczania kasku w pobliżu źródeł ciepła, żeby nie kurczył się zbytnio. Po wyczyszczeniu wyściółki powinieneś ostrożnie złożyć kask.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać fotele w samochodzie

Unikanie niektórych środków czyszczących

Przede wszystkim unikaj używania detergentów i innych środków czyszczących, które mogą zaszkodzić kaskowi. Do czyszczenia kasku wystarczy ciepła woda i łagodne mydło. Nigdy nie używaj niczego, co zawiera ropę naftową, która może sprawić, że kask będzie bardziej podatny na plamy i nieprzyjemne zapachy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, do mycia kasku używaj ciepłej wody i miękkiej szmatki. Następnie dokładnie wypłucz kask czystą szmatką. Możesz też użyć wentylatorów pokojowych, by przyspieszyć proces suszenia.

Możesz też użyć łagodnego mydła, np. szamponu. Unikaj detergentów i amoniaku, ponieważ mogą one osłabić powłokę kasku. Unikaj rozpuszczalników, ponieważ mogą one zmatowić grafikę. Używanie szmatki zamiast sprayu może zapobiec przedostaniu się środka czyszczącego do otworów wentylacyjnych i mechanizmów osłony. Aby umyć kask motocyklowy, użyj letniej wody i delikatnie wyszoruj całą jego wewnętrzną stronę.

Czyszczenie wyjmowanej wkładki kasku motocyklowego

Czyszczenie wyjmowanej wkładki kasku motocyklowego wymaga wykonania kilku czynności. Musisz wyjąć wyściółkę, wkładki policzkowe i wszelkie elementy elektroniczne. Następnie, używając miękkiej szmatki i ciepłej wody, dokładnie umyj wyściółkę, wkładki policzkowe i elementy elektroniczne. Jeśli na wyściółce jest zbyt dużo brudu, może to oznaczać, że trzeba ją częściej prać. Aby prawidłowo wyczyścić wyjmowaną wyściółkę, wykonaj poniższe kroki:

Najpierw rozłóż kask na części. Upewnij się, że wyczyściłeś ruchome części. Możesz to zrobić, mocząc wyściółkę w ciepłej wodzie, a następnie szorując ją gąbką bez substancji ściernych. Możesz też użyć mieszanki 50/50 płynu do mycia okien na bazie alkoholu i wody. Ta metoda jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia wyjmowanej wykładziny. Po wyjęciu wkładki możesz ją wysuszyć miękką szmatką. Jeśli masz wkładkę jednorazową, możesz też użyć bandany lub chusty na głowę, by ochronić twarz przed wkładką.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska