Jak wyprać pasy bezpieczeństwa w samochodzie

Jak wyprać pasy bezpieczeństwa w samochodzie

Jeśli masz zabrudzone pasy bezpieczeństwa, możesz je łatwo wyczyścić, wykonując czynności opisane w tym artykule. Po pierwsze, rozwiń pas bezpieczeństwa. Użyj metalowej opaski zaciskowej w pobliżu rolki pasa, by ją zabezpieczyć. Zmieszaj niewybielające mydło do naczyń z ciepłą wodą i octem. Namocz w roztworze szczotkę z miękkim włosiem i zacznij czyścić. Jeśli taśma nadal jest wilgotna, możesz zastosować produkt taki jak Mold Armour lub Concrobium Mold Control. Na koniec wytrzep go ściereczką z mikrofibry.

Indeks

Soda oczyszczona

Jeśli szukasz łatwego sposobu na wyczyszczenie pasów bezpieczeństwa w samochodzie, soda oczyszczona jest świetnym rozwiązaniem. Ta prosta, ale skuteczna metoda jest też świetna do felg i kół. Mieszanka może być używana do czyszczenia wszystkiego, co jest wykonane z materiału, w tym pasów bezpieczeństwa. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nakładaj ją na powierzchnię warstwami. Po zakończeniu czyszczenia całego siedzenia wytrzyj nadmiar sody oczyszczonej czystą szmatką.

Ważne jest, by wiedzieć, z jakiego materiału wykonane są pasy bezpieczeństwa. Niektóre materiały są trudniejsze do czyszczenia niż inne, na przykład skóra czy winyl. Jeśli czyścisz materiałowe pasy bezpieczeństwa, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcją obsługi samochodu. Aby zastosować roztwór sody oczyszczonej, zmieszaj 1/3 szklanki tej substancji z niewielką ilością mydła w płynie i wody. Dodaj odrobinę octu, by roztwór był mocniejszy. Dobrze wymieszaj, a następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Załóż funkcjonalną nakrętkę, by nie szorować pasów zbyt mocno.

Wybielacz

Choć wybielacz może wydawać się oczywistym wyborem środka czyszczącego, może wyrządzić pasom bezpieczeństwa w twoim samochodzie więcej szkody niż pożytku. Rozpuszczalniki chemiczne i wybielacz mogą osłabić części fotelika samochodowego, a nawet pozostawić osad, który może spowodować odłączenie się pasa od uprzęży. Aby prawidłowo wyczyścić pasy bezpieczeństwa, powinieneś najpierw wyjąć je z samochodu. Choć niektórzy producenci fotelików pozwalają na użycie mieszanki octu i niezmydlonego płynu do mycia naczyń, pamiętaj, by przed zastosowaniem środka czyszczącego wyczyścić klamry.

Możesz wyczyścić pasy wybielaczem lub innym łagodnym środkiem czyszczącym. Unikaj jednak moczenia ich w wodzie i używania ostrych środków czyszczących. Ostre środki czyszczące mogą uszkodzić włókna pasów bezpieczeństwa i usunąć z nich impregnat ognioodporny. Najlepsze środki czyszczące mają neutralne pH i nie zawierają sody oczyszczonej ani innych kwasów. Używanie odpowiedniego środka czyszczącego pomoże twoim pasom dłużej służyć.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać buty narciarskie

Substancje kwaśne

Niezależnie od tego, czy Twój samochód ma skórzane, czy materiałowe pasy bezpieczeństwa, będziesz chciał się upewnić, że są one wolne od brudu i zapachów. Czyszczenie ich za pomocą substancji kwaśnych może pomóc w przywróceniu koloru i funkcjonalności pasów bezpieczeństwa, ale musisz być ostrożny z tymi produktami. Powinieneś używać łagodnego detergentu lub płynu do czyszczenia tkanin. Unikaj wybielaczy lub środków czyszczących na bazie amoniaku, które mogą uszkodzić szelki bezpieczeństwa.

Delikatny płyn do czyszczenia pokrowców na fotele jest w porządku, ale nie powinieneś nigdy używać octu ani innych kwaśnych substancji. Produkty te mogą uszkodzić taśmy na pasie bezpieczeństwa i pogorszyć ogólny wygląd fotelika samochodowego. Co więcej, ocet może podrażnić skórę dziecka, dlatego nie należy ich czyścić za pomocą kwaśnych substancji. Zamiast tego użyj delikatnego mydła lub suchej szmatki, by usunąć resztki płynu.

Ścierne środki czyszczące

Zanim zaczniesz używać środków ściernych do prania samochodowych pasów bezpieczeństwa, przeczytaj uważnie instrukcję producenta. Jeśli pasy są zapięte, możesz użyć wykałaczki, by dostać się do szczelin. Nie powinieneś jednak nigdy używać środków czyszczących o właściwościach ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić sprzączki lub naruszyć resztę fotelika. Dodatkowo unikaj używania wełny stalowej, która może zniszczyć delikatne włókna i osłabić zdolność mocowania szelek.

Oprócz używania środków ściernych do czyszczenia pasów bezpieczeństwa możesz też użyć sody oczyszczonej do dezodoryzacji dywaników. Ta pasta pomoże wyczyścić pasy bezpieczeństwa, nie powodując uszkodzenia materiału fotelika. Upewnij się, że nałożyłeś pastę na nylonowe siedzenia i pozostawiłeś ją do całkowitego wyschnięcia, zanim użyjesz środków ściernych do czyszczenia samochodowych pasów bezpieczeństwa.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska