Jak wyprać kołdrę w pralce

Jak wyprać kołdrę w pralce

ACI zaleca, by podczas prania kołder używać cyklu delikatnego/delikatnego. Najlepiej jest też utrzymywać umiarkowaną temperaturę wody, czyli najlepiej ciepłą lub chłodną. Konieczne jest dokładne płukanie, ponieważ resztki mydła i detergentu mogą negatywnie wpłynąć na miękkość i strukturę kołdry. Przeprowadź kilka delikatnych cykli płukania, aby usunąć wszelkie pozostałości. Następnie delikatnie wysusz kołdrę w suszarce bębnowej lub w suszarce liniowej.

Środek do usuwania plam po praniu kołdry w pralce

Jeśli chcesz wyprać kołdrę, musisz zastosować środek do usuwania plam. Dobrym środkiem do usuwania plam jest roztwór sody oczyszczonej i wody, który należy pozostawić na plamie na około 15 minut. Następnie użyj łagodnego detergentu przeznaczonego do delikatnych tkanin, takich jak kołdry. Uważaj, żeby nie używać proszku do prania, bo może się nie rozpuścić w pralce. Najlepszym wyborem dla twojej kołdry będzie płyn do prania, który zadziała równie dobrze.

Możesz użyć płynu do mycia naczyń, by usunąć plamę z potu, ale powinieneś użyć gorącej wody i dobrej jakości detergentu. Małe plamy z potu możesz wstępnie usunąć mydłem do naczyń, a następnie wyprać kołdrę. Jeśli plama jest zbyt duża na detergent w płynie, użyj białego octu destylowanego w ostatnim cyklu płukania. Możesz też użyć w suszarce zmiękczającego tkaniny prześcieradła redukującego elektryzowanie się tkanin. Następnie wysusz kołdrę w suszarce bębnowej na wolnym ogniu.

Jeśli chodzi o pranie, możesz użyć pralki lub wyprać kołdrę ręcznie. Nie powinieneś jednak wkładać kołdry do małej pralki domowej. Może to spowodować uszkodzenie struktury przegrody. Możesz też użyć środka do usuwania plam podczas prania kołdry w pralce. Na koniec pamiętaj, by potrząsnąć kołdrą podczas ścielenia łóżka. Potrząsanie pomoże rozłożyć wypełnienie.

Detergent do prania kołdry w pralce

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest właściwy środek do prania kołdry puchowej, czytaj dalej! Ważne jest, by wiedzieć, że kołdry puchowe są bardzo delikatne, dlatego do ich prania musisz użyć odpowiedniego środka. Możesz prać kołdry puchowe w pralce, używając odpowiedniego detergentu. Możesz wybrać kołdrę z puchu kaczego lub gęsiego, którą z łatwością wypierzesz w domu, możesz też wyczyścić na sucho kołdrę z pierza.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać poduszkę z pierza

Do czyszczenia kołder puchowych zaleca się stosowanie łagodnych środków piorących. Unikaj detergentów zawierających zbyt dużo wybielaczy, bo mogą one uszkodzić puch. Możesz też użyć naturalnych środków czyszczących. Usuną one plamy i rozjaśnią kolor kołdry. Aby mieć pewność, że detergent rozprowadzi się równomiernie, użyj dozownika. Zapobiegnie to również zbijaniu się prania w grudki. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z metką i instrukcjami.

Zanim wypierzesz kołdrę w pralce, przeczytaj metkę i sprawdź, jakie są szczegółowe instrukcje prania. Nigdy nie powinieneś używać do prania kołdry cyklu szorstkiego lub intensywnego. Najlepszy dla nich jest cykl delikatny lub łagodny. Sprawdź na metce, jaka temperatura jest najlepsza dla kołdry. Zimna woda sprawi, że puch będzie bardziej zbity. Ciepła woda zabije roztocza i inne alergeny.

Suszenie kołdry bez suszarki

Jeśli chcesz wysuszyć kołdrę po wypraniu jej w pralce, możesz wykonać kilka kroków. Po pierwsze, zdejmij z niej poszewkę. Następnie potrząśnij kołdrą, żeby rozprowadzić wypełnienie. Na koniec rozwieś ją do wyschnięcia w ciepłym, suchym miejscu. Możesz też umieścić ją na suszarce, ale nie powinieneś pozwolić jej wyschnąć na słońcu.

Aby mieć pewność, że kołdra nie zawiera mydła, użyj łagodnego detergentu. Jeśli to możliwe, wypierz kołdrę dwa razy. Aby usunąć plamę, wypłucz ją starą koszulką lub szmatą. Pamiętaj, że proces prania kołdry to intensywne przedsięwzięcie, więc zaplanuj swój dzień pod tym kątem. Weź ze sobą przekąski, dobrą książkę i bądź cierpliwy. Upewnij się, że wykonasz dwa cykle prania, by całkowicie usunąć z niej mydło. Na koniec wysusz ją na małym ogniu. Suszenie kołdry może zająć wiele godzin.

Jeśli nie masz suszarki, możesz użyć parownicy, by zredukować nieprzyjemny zapach i zmarszczki. Parowanie jest też dobre do usuwania bakterii i zmniejszania zmarszczek. Nie krochmal ani nie prasuj kołdry puchowej, ponieważ może to uszkodzić pierze lub wypełnienie. Aby nadać kołdrze zapach, użyj sprayu do tkanin. Po wyczyszczeniu kołdra jest gotowa do powieszenia do wyschnięcia.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska