Smarthome – jak wybrać piekarnik do inteligentnego domu?

Smarthome – jak wybrać piekarnik do inteligentnego domu

Jednym z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni jest piekarnik. Jego wybór ma duży wpływ na jakość i smak pieczonych potraw. W czasach, gdy tak modny stał się smarthome, uwagę zwraca się także na oszczędność energii oraz możliwość sterowania smartfonem. Jaki piekarnik inteligentny wybrać?

 

Smarthome – zalety inteligentnych urządzeń

Smarthome to system połączonych w jedną sieć urządzeń, którymi możemy sterować za pomocą telefonu czy tabletu. Zaliczyć tu można systemy monitoringu, ogrzewania, oświetlenia czy klimatyzacji, a także wszelkiego rodzaju czujniki (np. dymu czy temperatury). Ponadto inteligentne mogą być także pojedyncze urządzenia, np. piekarniki, lodówki czy pralki.

Zaletą inteligentnych urządzeń jest przede wszystkim wygoda. Możliwość sterowania za pomocą aplikacji w telefonie to duże ułatwienie dla wielu osób. Zwłaszcza, kiedy chcemy uruchomić czy wyłączyć jakieś urządzenie, gdy przebywamy poza domem.

Dla wielu osób bardziej istotne będą jednak oszczędności. Urządzenia inteligentne mają zwykle wysokie klasy energetyczne. Ponadto często wyposażone są w dodatkowe funkcje, które pozwalają zużywać im jeszcze mniej energii.

 

Jak wybrać piekarnik inteligentny?

Czym w ogóle jest piekarnik inteligentny? Dla wielu osób jest to po prostu piekarnik sterowany smartfonem, czyli takie urządzenie, które możemy np. włączyć przy pomocy aplikacji w telefonie. Piekarniki smart mają jednak o wiele więcej funkcji i technologii, dzięki którym proces pieczenia może być bardziej intuicyjny, szybszy czy dokładniejszy. Zdalne włączanie i wyłączanie, monitorowanie na telefonie procesu pieczenia i zmiana ustawień piekarnika w trakcie procesu to nie wszystko. Niektóre modele mają nawet kamery w środku, dzięki którym same rozpoznają potrawę i ustawiają odpowiednie parametry obróbki cieplnej.

Jak więc wybrać taki piekarnik inteligentny? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jakie funkcje oferowane są dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Sprawdźmy też, jaką klasę energetyczną ma piekarnik – im wyższa, tym jest bardziej energooszczędny. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje, takie jak autoczyszczenie, możliwość pieczenia z parą czy termosonda.

 

Dodatkowe tematy:   Meble Vintage w nowoczesnym wnętrzu: Jak stworzyć harmonijną przestrzeń?

Piekarnik sterowany smartfonem Samsung – co wybrać?

Wśród inteligentnych piekarników Samsung na uwagę zasługuje kilka modeli. Przede wszystkim wyróżnia się tu piekarnik parowy Steam Cook z technologią Dual Cook Flex. Dzielone drzwi piekarnika sprawiają, że można przyrządzać dwie potrawy jednocześnie w dwóch strefach, zupełnie niezależnych od siebie. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli z technologią Dual Cook, tutaj możemy otworzyć jedynie górną część drzwiczek, tak by chłodniejsze powietrze nie dostało się do środka dolnej strefy, zaburzając proces pieczenia.

Na uwagę zasługują też zaawansowane możliwości, które wykorzystamy przy pomocy aplikacji Samsung SmartThings*. Piekarnik ten posiada wbudowane kamery w środku, dzięki którym nie tylko możemy podejrzeć proces pieczenia potraw**. Urządzenie dzięki wbudowanym kamerom i funkcji Sense Inside*** rozpozna składniki i zoptymalizuje swoje ustawienia, tak by potrawa była jak najlepiej przygotowana.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

*Aplikacja Samsung SmartThings działa z systemem operacyjnym Android 8.0 (Oreo) lub nowszym, który jest zoptymalizowany pod kątem smartfonów firmy Samsung. Ta aplikacja obsługuje również system iOS 13 lub nowszy dla modeli iPhone’a. Aplikacja SmartThings jest dostępna w sklepie App Store i Play Store.

**Dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung. Kamera działa tylko wtedy, gdy świeci się światło.

***Dostępne tylko podczas korzystania z menu Auto Cook. Rodzaj i ilość niektórych składników może nie zostać rozpoznana.Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *