Jak wyprać plamę z truskawek

Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z plamą po truskawce. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zeskrobanie truskawki, ale upewnij się, że nie wgłębisz się w tkaninę. Następnie użyj preparatu wstępnie usuwającego plamę. Jeden z takich produktów, Persil Bio, twierdzi, że usuwa plamy z truskawek. Jeśli te wskazówki nie pomogą w usunięciu plamy z truskawek, spróbuj użyć odplamiacza na bazie wybielacza.

Jak usunąć plamę z truskawek

Jak usunąć plamę z truskawek z koszuli? Oto kilka wskazówek, jak usunąć plamę z truskawek z koszuli. Truskawki mogą spowodować plamę, ale mogą też spowodować rozwój pleśni, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Nieleczone truskawki mogą spowodować rozwój pleśni na koszuli i dywanie. Użycie odpowiedniego środka czyszczącego to najlepszy sposób, by zapobiec rozprzestrzenianiu się tej plamy na inne części koszuli.

Jeśli plama znajduje się na powierzchni mebla, możesz użyć domowego roztworu przygotowanego z 2 szklanek chłodnej wody i łyżeczki bezbarwnego płynu do mycia naczyń. Używając czystej szmatki, możesz zaprać plamę tą mieszanką, a następnie wcisnąć ją w plamę. Kontynuuj plamienie, aż nie będzie już żadnych plam po truskawkach. Możesz użyć tego samego roztworu do usunięcia plamy z truskawek z tapicerki lub dywanu.

Jak usunąć plamę z truskawek z dywanu

Plama z truskawek na dywanie może nie być zbyt atrakcyjna dla oka, zwłaszcza jeśli dywan jest jasnego koloru. Oto kilka prostych sposobów na pozbycie się tej nieestetycznej plamy. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka do usuwania plam przeczytaj instrukcję na opakowaniu, by określić, ile środka powinieneś użyć. W niektórych przypadkach może wystarczyć niewielka ilość. Jeśli plama jest szczególnie ciężka, być może będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy.

Jeśli plama z truskawek jest zbyt trudna do usunięcia, użyj mieszaniny domowego amoniaku i dwóch szklanek chłodnej wody. Nie używaj wybielacza chlorowego, ponieważ może on wydzielać toksyczne opary. Zmieszaj roztwór amoniaku z wodą i nanieś go na plamę. Prać aż plama z truskawek zniknie. Ten roztwór usunie plamę. Jeśli nie uda ci się usunąć plamy po pierwszym zastosowaniu, kontynuuj plamienie, aż plama zniknie.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kanapę

Jak usunąć plamę z truskawek z ubrania

Plamy z truskawek należą do najgorszych. Choć możesz kupić odplamiacze i wybielacze, ten owoc jest notorycznie trudny do usunięcia z ubrań. Oto kilka wskazówek, jak usuwać plamy z truskawek. Po pierwsze, wyskrob plamę łyżką. Po drugie, zastosuj preparat wstępny, taki jak Persil Bio lub Persil Scrub. Na koniec użyj gąbki, by wyprać plamę.

Użycie środka piorącego na bazie enzymów to skuteczny sposób na usunięcie plamy z truskawek. Enzymy to naturalnie występujące aminokwasy, które rozkładają podstawowe składniki plam. Jeśli twoja plama jest spowodowana produktami pochodzenia roślinnego, poszukaj enzymatycznego odplamiacza, który zawiera pektynazę lub podobny enzym. Te odplamiacze zadziałają na jagody, ale musisz pozwolić im działać przez około 15 minut, zanim zaczniesz prać ubrania.

Jeśli plama jest zbyt głęboka, być może będziesz musiał użyć odplamiacza. Pamiętaj, by rozprowadzić go miękką szczotką, tak by dotarł do każdego włókna. Możesz też użyć silnego detergentu w płynie z enzymami, które mogą rozbić plamę. Do prania ubrań używaj najgorętszej wody zalecanej na metce. W końcu nie chcesz się długo męczyć z plamą!

Jak usunąć plamę z truskawek z tapicerki

Jeśli zdarzyło ci się rozlać truskawki na tapicerkę, pewnie zastanawiałeś się, jak pozbyć się plamy. Ten popularny owoc jest rzeczywiście łatwy do usunięcia i zazwyczaj jest to dość proste. Po pierwsze, powinieneś wytrzeć plamę z truskawek natychmiast po jej zauważeniu. Unikaj pocierania plamy, bo może to pogorszyć jej stan. Zamiast tego użyj czystego papierowego ręcznika, by ją wytrzeć. Na koniec spłucz miejsce plamy zimną wodą.

Jeśli plama z truskawek znajduje się na ubraniu, musisz ją najpierw wyskrobać z materiału. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć całej plamy za pomocą łyżki, spróbuj usunąć górną część truskawki za pomocą łyżki. Możesz też nałożyć na plamę preparat do wstępnego usuwania plam. Po wykonaniu tych czynności wypierz ubranie w chłodnej lub ciepłej wodzie, by usunąć resztki truskawkowego odbarwienia. Jeśli masz delikatną tkaninę, podobne efekty przyniesie namoczenie jej w zimnej wodzie.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska