Jak wyprać skórzane buty

Jak wyprać skórzane buty

Aby dbać o swoje skórzane buty, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo prać. Woda jest wrogiem numer jeden skóry, ponieważ może się ona kurczyć i wysychać. Aby buty wyglądały jak nowe, do ich czyszczenia używaj ręcznika z mikrofibry lub szczotki z miękkim włosiem. Powinieneś je też od czasu do czasu wypolerować, by zachowały swój lśniący wygląd. Odżywki do skóry są pomocne w czyszczeniu i kondycjonowaniu skóry. Plamy z wody można usunąć za pomocą soku z cytryny, octu lub suchej szmatki.

Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną możesz wykorzystać do czyszczenia skórzanych butów na wiele sposobów. Możesz po prostu nałożyć grubą warstwę sody oczyszczonej na zewnętrzną część buta lub na całą jego powierzchnię, w zależności od plamy. Powinieneś zostawić ją na około 3-4 godziny, aż wyschnie. Po całkowitym wyschnięciu możesz ją zetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką. Możesz też przygotować pastę z octu i ciepłej wody, którą również możesz zastosować na butach.

Ocet

Istnieje wiele komercyjnych środków do czyszczenia butów, które są przeznaczone do usuwania brudu i plam ze skóry. Jeśli szukasz alternatywy bez użycia chemikaliów, możesz użyć octu do czyszczenia skórzanych butów – Te słowa pochodzą od redaktora strony https://optykgollus.pl. Na początek usuń z butów sznurowadła, a następnie włóż je do pralki razem z innymi ubraniami. Następnie zmieszaj równe części octu i oleju lnianego. Po zastosowaniu tej mieszanki do skórzanych butów, dokładnie je wytrzyj.

Olejek dla dzieci

Jeśli masz parę skórzanych butów, jest kilka sposobów na ich wyczyszczenie bez konieczności moczenia ich w wodzie. Olejek dla niemowląt jest na bazie parafiny, więc wsiąknie w skórę i sprawi, że stanie się ona błyszcząca i gładka. Chociaż po nałożeniu na skórę będzie się wydawał tłusty i lepki, nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Nie pozostanie na skórze zbyt długo. Zamiast tego rozpuści się po około jednym dniu.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać płaszcz z flauszu - polar

Wosk pszczeli

Jest wiele korzyści z używania wosku pszczelego do czyszczenia skórzanych butów. Nie tylko poprawia on wygląd butów, ale wosk pszczeli pomaga też uszczelnić skórę i chronić ją przed wilgocią. Tę naturalną substancję można znaleźć w produktach do pielęgnacji włosów, kosmetykach, a nawet żywności. Jest też skutecznym środkiem impregnującym, ale uważaj, by nie usunąć ochronnej powłoki z wosku pszczelego.

Wosk pszczeli chroni skórę

Jeśli chodzi o ochronę skórzanych butów, wosk pszczeli jest jedną z najlepszych opcji. Wosk jest zarówno wodoodporny, jak i trwały, więc możesz je nosić podczas deszczowych i śnieżnych pór roku. Pamiętaj tylko, by używać wosku pszczelego dobrej jakości i wypróbować go najpierw na małym kawałku buta, by sprawdzić, czy nie wywołuje reakcji alergicznych. Kiedy wosk wyschnie, powtórz proces, jeśli to konieczne.

Usuń nadmiar brudu ze sznurowadeł

Zanim przystąpisz do prania skórzanych butów, pamiętaj o usunięciu sznurówek. Być może będziesz musiał je wymienić, jeśli są postrzępione lub nawoskowane. Możesz też użyć octu do usunięcia plam. Po umyciu butów pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli są szczególnie brudne, użyj mokrej szmatki, by usunąć nadmiar brudu. Kiedy wyschną, możesz je ponownie wyszczotkować, by usunąć plamy.

Ręczne czyszczenie butów skórzanych

Jednym z najlepszych sposobów na czyszczenie butów skórzanych jest czyszczenie ręczne. Możesz je wytrzeć czystą szmatką lub ściereczką z mikrofibry. Można też użyć łagodnego roztworu wody z mydłem. Możesz też zrobić swój własny środek czyszczący, mieszając jedną część wody z jedną częścią octu. Nałóż mieszankę na skórzane buty i pozwól jej wsiąknąć przez kilka minut. Po zakończeniu czyszczenia możesz wypolerować buty, by przywrócić im pierwotny połysk.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska