Jak wyprać fotel

Jak wyprać fotel

Regularne czyszczenie konserwacyjne może trwać zaledwie 15 minut. Oto kilka wskazówek: Zamień brudną poduszkę na czystą. Użyj sody oczyszczonej, by usunąć plamy z tłuszczu. Jeśli druga jest brudna, użyj parownicy, by usunąć plamy. Użycie parownicy jest zalecane, jeśli tkanina lub poduszka są uszkodzone. Jeśli nie jesteś pewien, jak wyprać fotel, przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Regularne czyszczenie konserwacyjne może zająć tylko 15 minut

Jeśli jesteś właścicielem fotela, regularne czyszczenie może trwać zaledwie 15 minut. Regularne czyszczenie usuwa kurz, zarazki i inne zanieczyszczenia. Aby zachować jego dobry wygląd i wartość funkcjonalną, regularne czyszczenie powinno odbywać się co tydzień lub tak często, jak biurko i miejsce pracy. Czyszczenie dogłębne wymaga co najmniej 30 minut. Można też odkurzać od góry do dołu, używając ściereczki do kurzu, by dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

W przypadku tapicerowanej tapicerki użyj odkurzacza, żeby usunąć nadmiar brudu i zanieczyszczeń. Pamiętaj, żeby nie używać wody do czyszczenia tapicerki. Zawsze testuj środki czyszczące na ukrytej powierzchni, zanim pozwolisz im wniknąć w tkaninę. Przed głębokim czyszczeniem pamiętaj, by odkurzyć krzesło. Jeśli tapicerka jest wykonana z delikatnej tkaniny, być może będziesz musiał wezwać profesjonalistę. Regularne czyszczenie fotela może trwać zaledwie 15 minut.

Wymienianie poduszek, gdy jedna z nich jest brudna

Jeśli poduszki w Twoim fotelu się zabrudzą, rozważ ich wymianę. Na szczęście prawdopodobnie masz w pobliżu dodatkowe poduszki. Ale nie każdy je ma. Odwrócenie ich na drugą stronę i wymiana to tania sztuczka, która działa cuda. Pozwala też ukryć brudną stronę. Jak więc wymienić zabrudzoną poduszkę? Oto kilka wskazówek. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak łatwo to zrobić.

Używanie sody oczyszczonej do usuwania plam z tłuszczu

Możesz być zaskoczony tym, jak skuteczna może być soda oczyszczona na plamy z tłuszczu. Jej skład chemiczny sprawia, że jest bardzo skuteczna w rozpuszczaniu związków organicznych, takich jak tłuszcz. Przydaje się też, gdy musisz usunąć uporczywe plamy z tkanin. W przeciwieństwie do większości komercyjnych środków czyszczących, soda oczyszczona nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i jest bezpieczna dla wrażliwej skóry. Sodą oczyszczoną można posypać obszar, na którym występują nieprzyjemne zapachy, lub zmieszać ją w gęstą pastę do szorowania uporczywych zabrudzeń.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać fotele w samochodzie

Czyszcząc plamę z tłuszczu, musisz pamiętać, że pocieranie plamy tylko wpycha ją głębiej w tkaninę. Rozwiązanie tego problemu jest proste: użyj sody oczyszczonej. Posyp sodę oczyszczoną bezpośrednio na plamę z tłuszczu i pozostaw ją na co najmniej 10 minut. Zacznie zmieniać kolor na brązowy, bo wchłonie tłuszcz. Użyj noża do masła, by zeskrobać sodę z plamy lub wypierz ubranie w pralce, by usunąć pozostałości.

Używanie odkurzacza parowego

Zanim użyjesz odkurzacza parowego do prania fotela, powinieneś dokładnie wyczyścić tapicerkę. Jeśli to możliwe, użyj odkurzacza z nasadką szczotkową, aby usunąć kurz, sierść zwierząt domowych i sierść. Używając ssawki szczelinowej, możesz też odkurzyć tapicerkę od tyłu. Do usuwania uporczywych plam użyj komercyjnego środka do czyszczenia tapicerki lub uniwersalnego środka czyszczącego domowej roboty. Roztwór ten nie powinien uszkodzić materiału tapicerki.

Jeśli do prania fotela używasz myjki parowej, upewnij się, że ciśnienie wody jest ustawione na ciśnienie pary do prania tapicerki. Pamiętaj, by w razie potrzeby zmieniać ściereczkę z mikrofibry, by utrzymać ją w czystości. Czyszczenie parą rozluźni i zmyje brud z tkaniny, ale wyschnięcie materiału zajmie trochę czasu. Aby skrócić czas schnięcia tapicerki, pierz krzesło dopiero wtedy, gdy jest ono dokładnie czyste.

Czyszczenie tkaniny Sunbrella(r)

Do czyszczenia tkanin Sunbrella możesz używać łagodnych detergentów, takich jak Dawn lub Woolite. Te środki czyszczące mogą również usunąć plamy z tłuszczu i oleju. Nanieś je za pomocą miękkiej szczotki i spłucz wodą. W przypadku uporczywych plam zastosuj roztwór jednej łyżki stołowej mydła na galon wody. Pozostaw roztwór na tkaninie przez około 20 minut, a następnie wysusz ją. W razie potrzeby powtórz czynność.

Aby wyczyścić tkaniny Sunbrella, nałóż na plamę odpowiedni roztwór czyszczący. Użyj szczotki z miękkim włosiem i dokładnie spłucz. Jeśli plamy pozostaną, użyj delikatnego mydła, aby je usunąć. Nie szoruj ani nie pocieraj plamy. Po zakończeniu wysusz tkaninę miękkim ręcznikiem. Po kilku miesiącach może nie być konieczne ponowne czyszczenie. W zależności od wieku tkaniny może wystarczyć czyszczenie punktowe.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska