Jak wyprać parasolkę

Jak wyprać parasolkę

Istnieje wiele różnych sposobów prania parasoli, ale jeden z najbardziej podstawowych polega na zdjęciu poszycia z ramy. Musisz po prostu zdjąć górny i dolny koniec płótna i wsunąć je do pralki. Do czyszczenia parasola użyj zimnej wody i zwykłej ilości detergentu. Po praniu pozwól parasolowi wyschnąć w naturalny sposób. Gdy całkowicie wyschnie, możesz ponownie przymocować poszycie do stelaża i używać go ponownie.

Czego unikać przy praniu parasolki

Pranie parasola może być uciążliwe, ale są sposoby, by utrzymać go w czystości i zachować jego wygląd przez lata. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które sprawią, że praca pójdzie tak gładko, jak to tylko możliwe. Po pierwsze, usuń cały brud z poszycia, dokładnie je wytrząsając. Następnie osusz go czystą szmatką. Następnie możesz umieścić go w samochodzie i gdzieś nim pojechać. Możesz też rozważyć włożenie go do pralki.

Aby wyprać płócienny parasol, musisz znaleźć urządzenie, które poradzi sobie z materiałem, z którego jest wykonany. Możesz też użyć gąbki lub igły do robótek ręcznych, by zetrzeć brud. Następnie musisz usunąć rdzę i tłuszcz. W przypadku rdzy lub smaru możesz użyć roztworu amoniaku i wody, a następnie zetrzeć je mokrą szmatką. Potem możesz też użyć soku z cytryny, by usunąć plamy. Pamiętaj, by dokładnie wcierać sok z cytryny w tkaninę. Być może będziesz musiał użyć dwóch lub trzech osób, by usunąć wszystkie plamy. Następnie możesz wypłukać parasol i pozostawić go do wyschnięcia.

Wskazówki przy praniu parasolki

Istnieje kilka wskazówek, których możesz użyć podczas prania parasola. Najważniejsze wskazówki to utrzymywać tkaninę w czystości i nie dopuścić do jej uszkodzenia. Na przykład, jeśli do prania parasola używasz wody, upewnij się, że do czyszczenia materiału używasz gąbki. Dzięki temu tkanina pozostanie elastyczna i dłużej będzie wyglądać jak nowa. Unikaj też kontaktu wody z tkaniną, która może porysować parasol. Aby uniknąć tego problemu, wypierz tkaninę, używając łagodnego detergentu.

Po wyczyszczeniu materiału parasola połóż go do góry nogami na czystej szmatce i polej wodą. Zapobiegnie to powstawaniu plam. Następnie użyj tej samej szczotki do wytarcia materiału. Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli tkanina jest wykonana z bawełny. Jeśli jednak tkanina jest wykonana z wełny lub materiału syntetycznego, możesz użyć innego rodzaju ściereczki. Jeśli tkanina jest wykonana z poliestru, możesz użyć innego rodzaju materiału.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać żółte plamy pod pachami

Aby uniknąć tego problemu, zawsze utrzymuj tkaninę w czystości, regularnie ją piorąc. Pierwszym krokiem jest usunięcie luźnego materiału. Na przykład kishobran może się odkształcić, jeśli pocierasz go zbyt mocno. Również pranie go w wodzie może spowodować, że stanie się kruchy i straci swój kształt. Następnie powinieneś go wysuszyć i odłożyć w inne miejsce. Podczas suszenia pamiętaj o zastosowaniu środka antybakteryjnego.

Czyszczenie wnętrza parasola

Choć czyszczenie wnętrza parasola może wydawać się trudnym zadaniem, można to zrobić z łatwością. Na początek namocz parasol w wiadrze z zimną wodą. Załóż rękawiczki ochronne, żeby uniknąć podrażnień skóry. Wyszoruj wnętrze parasola miękką białą szmatką, pamiętając, by pokryć wszystkie linie zagięć i brzegi. Dobrze wypłucz zimną wodą i pozwól parasolowi wyschnąć na powietrzu. Po całkowitym wyschnięciu złóż go z powrotem i schowaj do bezpiecznego przechowywania.

Jeśli plama nie została całkowicie usunięta, użyj miękkiej szczotki do jej wyszorowania. Możesz też użyć roztworu wody i amoniaku. Najlepiej jest używać łagodnego detergentu i unikać używania węża, ponieważ uszkodzi on wykończenie i sprawi, że materiał baldachimu wyblaknie. Do usunięcia plam z wnętrza parasola można użyć soku z cytryny, ale pamiętaj, by przed jego zastosowaniem dokładnie wyszorować materiał.

Czyszcząc wnętrze parasola, używaj węża niskociśnieniowego, aby dokładnie je wyczyścić. Przed odłożeniem parasola na miejsce zawsze wysusz płótno. Nie używaj węża wysokociśnieniowego ani myjki ciśnieniowej, ponieważ mogą one uszkodzić wewnętrzne mechanizmy. Gdy parasol wyschnie, złóż go i przechowuj w odpowiedni sposób. Parasol powinien wymagać gruntownego czyszczenia co dwa, trzy lata. Może się jednak okazać, że trzeba będzie robić to częściej, jeśli tkanina zacznie się zbytnio brudzić lub szarzeć.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska