Jak wyprać żółte plamy pod pachami

Jak wyprać żółte plamy pod pachami

Jeśli zastanawiasz się, jak zmyć żółte plamy pod pachami, to dobrze trafiłeś. Plamy te usuniesz, używając zwykłych domowych przedmiotów. Niektóre z najskuteczniejszych środków do usuwania plam to soda oczyszczona, OxiClean, mydło do naczyń Dawn i biały ocet. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie zadziała, spróbuj jednego z nich:

Soda oczyszczona

Możesz użyć sody oczyszczonej do wyprania żółtych plam pod pachami. Podstawowa mieszanka sody oczyszczonej i wody jest skutecznym środkiem do wstępnego namaczania ciężkich zapachów potu. Namoczone miejsce należy nasmarować ściereczką lub gąbką. Pozostaw na co najmniej 20 minut przed praniem. Jeśli plama pozostanie po wstępnym namoczeniu, możesz nałożyć na nią nierozcieńczony biały ocet. Następnie wypierz ją przy użyciu zwykłego detergentu. Możesz też spróbować zmieszać równe ilości wybielacza tlenowego i amoniaku w połowie szklanki wody. Ważne jest, by podczas mieszania roztworu założyć gumowe rękawiczki.

Innym skutecznym domowym sposobem na usunięcie plam z potu jest użycie roztworu nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej. Zmieszaj po jednej czwartej szklanki każdego z tych dwóch składników i nałóż na poplamione miejsce. Po odczekaniu 30 minut możesz wyprać koszulkę jak zwykle. Pasta pomoże usunąć żółte plamy pod pachami. Po zastosowaniu pamiętaj, by dokładnie spłukać i nie zostawiaj jej na długo.

OxiClean

Jeśli masz plamy pod pachami, które sprawiają, że twoje ulubione koszulki stają się żółte, możesz użyć OxiClean do ich wyprania. OxiClean to wybielacz, który usuwa takie plamy. Może on usunąć żółty lub kartonowy odcień. Wybielacz jest na tyle delikatny, że można go stosować jako dodatek do zwykłego detergentu. Możesz też spróbować namoczyć koszulkę na noc. Po namoczeniu dokładnie wypłucz koszulkę, by usunąć resztki roztworu.

Aby uzyskać jeszcze szybszą metodę, zmieszaj większe proporcje OxiClean z wodą. Innym domowym środkiem jest rozkruszona aspiryna lub soda oczyszczona zmieszana z wodą. Użyj szczoteczki do szorowania, by wmasować pastę w plamę. Rób to przez co najmniej godzinę, by usunąć wszelkie pozostałości plamy. Kiedy plama zniknie, powtórz czynność, używając świeżego nadtlenku wodoru. To rozwiązanie jest skuteczne i może usunąć nawet najtrudniejsze żółte plamy pod pachami.

Mydło do naczyń Dawn

Jeśli masz plamę pod pachą, spróbuj wlać niewielką ilość płynu do naczyń Dawn do wiadra z wodą. Mydło w płynie rozpuści się w wodzie i utworzy gęsty żel, który możesz wykorzystać jako okład z lodu. W razie potrzeby możesz ponownie zamrażać żel kilka razy. Kupony na mydło do naczyń Dawn możesz znaleźć w KCL, by zaoszczędzić pieniądze przy następnych zakupach.

Innym świetnym sposobem na plamy z tłuszczu jest użycie mydła do naczyń Dawn. Rozpuszcza on plamy z tłuszczu na ubraniach, nie pozostawiając żadnych plam. Nałóż mydło na zabrudzone miejsce, pozostaw na pięć do dziesięciu minut, a następnie spłucz. Możesz też użyć Dawn do czyszczenia soczewek okularów. Upewnij się, że używasz do tego miękkiej szmatki, bo Dawn może pozostawić cienką warstwę.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kołdrę w pralce

Biały ocet

Jeśli masz plamę pod pachą, pewnie zastanawiasz się, jak ją usunąć. Choć plamy te są nieestetyczne, nie są niemożliwe do usunięcia, o ile wiesz, co robisz. Biały ocet jest doskonałym sposobem na usunięcie żółtych plam pod pachami. Nałóż ocet na plamę i pozostaw na kilka minut. Kiedy roztwór zostanie wchłonięty przez plamę, wypierz ją tak, jak zwykle.

Możesz też użyć roztworu białego octu i wody w proporcji 50:50. Ten roztwór jest idealny do usuwania śladów po dezodorantach i plam, które pojawiają się pod pachami. Pomoże też usunąć żółte plamy na białych ubraniach. Aby uzyskać maksymalny efekt, po zastosowaniu octu wysusz ubranie na powietrzu. Biały ocet jest doskonałym dezodorantem i może usunąć inne nieprzyjemne zapachy, więc możesz bez obaw myć pachy.

Spryskiwanie pach wodą i białym octem

Plamy pod pachami mogą być bardzo kłopotliwe, ale istnieje kilka prostych domowych sposobów na ich usunięcie. Po pierwsze, spróbuj spryskać dotknięte miejsce wodą z białym octem. Ta mieszanka może pomóc zmyć żółte plamy pod pachami. Choć nie jest to tak skuteczne jak roztwór na bazie cytryny, powinno zadziałać. Ocet pomoże też usunąć wszelkie pozostałe żółte plamy.

Biały ocet może też usunąć plamy z dezodorantu na ubraniach. Zmieszaj równe części wody i białego octu. Nałóż roztwór za pomocą szczoteczki do zębów. Pozostaw na 45 minut do godziny, a następnie wyszoruj plamy. Jeśli ten sposób nie zadziała, możesz też nanieść roztwór bezpośrednio na poplamione miejsce za pomocą czystej szmatki. Następnie możesz wyprać poplamione ubranie w gorącej wodzie.

Używanie sody oczyszczonej jako odplamiacza

Użycie sody oczyszczonej jako odplamiacza na plamę jest skutecznym sposobem na tę nieprzyjemną skazę. Zmieszaj 4 łyżki stołowe sody oczyszczonej z jedną czwartą szklanki wody. Pozostaw mieszankę na co najmniej godzinę przed praniem. W razie potrzeby powtórz ten proces. Po umyciu osusz poplamione miejsce. Powtórz tę procedurę w przypadku kolejnych plam.

Alternatywnie możesz też zmieszać równe części sody oczyszczonej i wody. W ten sposób wymieszasz składniki, by powstała pasta. Upewnij się, że mieszanka jest trwała w kolorze, i zmieszaj ją w proporcji: jedna filiżanka sody oczyszczonej z jedną czwartą filiżanki wody. Nałóż pastę na poplamione ubrania przed praniem. Soda oczyszczona wyciągnie plamę i zapach, a następnie zatrzyma je w mieszance.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska