Jak wyprać łóżko z moczu

Jak wyprać łóżko z moczu

Pierwszym krokiem w czyszczeniu plamy z moczu jest jak najdokładniejsze wytarcie plamy. Nie pocieraj plamy ani nie próbuj wywierać na nią silnego nacisku. Zamiast tego użyj wachlarza lub szmatki, by odsunąć plamę na powierzchnię. Aby jeszcze bardziej oczyścić posłanie z moczu, możesz użyć octu. Ocet zawiera silny naturalny środek czyszczący, który rozkłada kwas moczowy zawarty w moczu. Ta metoda jest najbardziej skuteczna w przypadku świeżych plam.

Boraks

Jeśli twój zwierzak nasikał na twój materac, pewnie zastanawiasz się, jak go wyprać. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań. Boraks, znany też jako boran sodu, jest powszechnie stosowanym środkiem piorącym. Choć ta substancja chemiczna jest skuteczna w usuwaniu plam po sikaniu, może też powodować problemy z oddychaniem i podrażnienia skóry, jeśli jest stosowana w dużych stężeniach. Zmieszanie boraksu z wodą stworzy pastę, która skutecznie usunie plamy po siusiu. Następnie możesz odkurzyć pozostałości, żeby zapobiec rozwojowi pleśni.

Aby wyczyścić plamę z moczu, najpierw zmieszaj boraks z jedną litrą ciepłej wody. Aby uzyskać skuteczniejszy środek czyszczący, możesz też zmieszać boraks z 1/4 szklanki octu i solą. Nanieś roztwór na plamę za pomocą gąbki. Pozostaw mieszaninę na 30 do 45 minut, a następnie spłucz. Kiedy roztwór wyschnie, przyłóż czysty ręcznik, by wchłonął jego nadmiar.

Nadtlenek wodoru

Jest kilka sposobów na wyczyszczenie łóżka poplamionego moczem. Jednym z nich jest zmieszanie białego octu z wodą. Zaleca się użycie zimnej wody, bo ciepła woda spowoduje utrwalenie plamy z moczu. Nałóż miksturę cienką warstwą na łóżko i pozostaw na godzinę. Kiedy plama z moczu wyschnie, użyj papierowych ręczników, żeby wchłonąć nadmiar wilgoci. Powtórz czynność, jeśli to konieczne.

Nadtlenek wodoru jest doskonałym środkiem dezynfekującym i równie dobrze sprawdza się w usuwaniu plam z moczu na materacach. Redukuje zapach i może być stosowany samodzielnie lub zmieszany z innymi środkami czyszczącymi. Należy jednak pamiętać, że nadtlenek wodoru może powodować przebarwienia, kiedy jest stosowany samodzielnie lub w skoncentrowanej formie. Jeśli nie jesteś pewien, czy nadtlenek wodoru sprawdzi się w przypadku twojego materaca, zapoznaj się z instrukcjami producenta.

Biały ocet

Jak wyprać łóżko z moczu Ocet może być trudnym zadaniem dla każdego, ale ten domowy składnik może z łatwością wyczyścić twój materac z każdego rodzaju plamy z moczu. Jest skuteczny w usuwaniu plam, ale może wymagać dodatkowych kroków, żeby zapewnić trwałą czystość. W niektórych przypadkach możesz być zmuszony do zastosowania dodatkowych środków, takich jak szorowanie materaca, by usunąć uporczywe plamy. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, możesz przygotować pastę z soku z cytryny i soli, którą nałożysz na materac. Ta pasta zdziała cuda, wchłaniając substancje chemiczne, które spowodowały plamę.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać poduszkę z pierza

Aby usunąć plamę z moczu zwierzęcia, najpierw usuń całą pościel i bieliznę. Następnie zmieszaj równe części białego octu i zimnej wody. Nie używaj ciepłej wody, bo spowoduje ona utrwalenie plamy z moczu. Nałóż roztwór cienką warstwą i odczekaj co najmniej godzinę, by całkowicie wyschnął. Jeśli to konieczne, użyj świeżych ręczników, by usunąć resztki wilgoci. Kiedy ocet będzie całkowicie suchy, posyp poplamione miejsce sodą oczyszczoną i pozostaw na kolejną godzinę.

Soda oczyszczona

Kiedy łóżko jest poplamione moczem, możesz się zastanawiać, jak je wyprać. Na szczęście soda oczyszczona ma świetne właściwości czyszczące i zneutralizuje zapach. Aby użyć sody oczyszczonej do umycia łóżka, posyp nią całą powierzchnię łóżka. Jeśli jest ona zbyt gęsta, możesz umieścić więcej sody oczyszczonej w poszczególnych miejscach. Pozostaw sodę oczyszczoną na noc lub przynajmniej na pięć godzin, by wyeliminować nieprzyjemny zapach.

Roztwór nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej to najskuteczniejszy sposób na usunięcie plam z moczu. Ta mieszanka nie tylko pozbędzie się plam, ale też zapachu i bakterii, które je powodują. Jeśli kupujesz nadtlenek wodoru, upewnij się, że jego stężenie wynosi 3%. Połącz nadtlenek wodoru z sodą oczyszczoną w butelce ze spryskiwaczem. Rozpyl roztwór na poplamione miejsce i odczekaj kilka godzin lub nawet jeden dzień.

Używanie przyłóżkowej komody lub deski klozetowej

Koniecznie trzymaj przy łóżku komodę lub deskę klozetową przez cały czas. Narzędzia te nie tylko oszczędzają czas, ale są też higieniczne i przyjazne dla środowiska. W razie potrzeby miskę można opróżnić do wiadra na śmieci i użyć jej ponownie. Niektóre krzesła komodowe mogą również pomieścić patelnię. Zanim ją kupisz, zapoznaj się z instrukcjami producenta dotyczącymi jej używania. Ważne jest, by po każdym użyciu umyć ręce i okolice genitaliów, by nie doszło do zakażenia. Na koniec, podczas korzystania z komody ważne jest noszenie jednorazowych rękawiczek.

Jeśli pacjent nie może wstać z łóżka, użycie nocnika może ułatwić mu eliminację. Aby zapobiec rozlaniu się wody z komody, opiekun powinien umieścić basenik na pośladkach i podeprzeć plecy jedną ręką. Podczas ustawiania miski na łóżku opiekun powinien zapytać pacjenta, czy jest mu wygodnie. Najlepiej byłoby, gdyby szalka była wyposażona w knot na papier toaletowy, który kieruje strumień moczu i zapobiega rozlaniu.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska