Jak wyprać poduszki z kanapy

Jak wyprać poduszki z kanapy

Jeżeli rozlali Państwo coś na swoją kanapę, oto kilka prostych wskazówek, jak wyczyścić plamę. Po pierwsze, należy wypróbować środek czyszczący na dyskretnym miejscu kanapy. Następnie należy wyczyścić plamę za pomocą odkurzacza parowego. Jeśli plamy nie da się usunąć, należy użyć wybielacza. Następnie należy pozostawić tkaninę do wyschnięcia. Można usunąć plamę za pomocą odkurzacza parowego, ale należy pamiętać o dokładnym wypłukaniu plamy przed przystąpieniem do czyszczenia pozostałej części kanapy.

Testowanie środków czyszczących lub roztworów na dyskretnym obszarze kanapy

Aby przetestować nowy środek czyszczący lub produkt, należy nanieść niewielką ilość na ukryte miejsce na kanapie, aby sprawdzić, czy efekt jest taki, jakiego Państwo oczekują. Proszę wybrać miejsce na kanapie o wielkości co najmniej jednej czwartej jej powierzchni. Jeśli próba punktowa wypadnie pomyślnie, można przystąpić do potraktowania roztworem całej kanapy. Jeżeli chcą Państwo samodzielnie wyczyścić kanapę, mogą Państwo postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia kanapy lub fotela z tkaniny.

Aby przeprowadzić test punktowy chemicznego środka czyszczącego, należy postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie. Wymieszać jedną część chemicznego środka czyszczącego z dwiema częściami wody. Po naniesieniu na plamę, należy odczekać zalecany czas. Po upływie określonego czasu należy usunąć go czystą szmatką i wytrzeć do sucha. Testy punktowe są szczególnie ważne w przypadku mebli skórzanych. Jeżeli test punktowy wykaże odbarwione miejsce, oznacza to, że środek czyszczący jest zbyt silny i może spowodować trwałe uszkodzenie materiału.

Usuwanie plam za pomocą urządzenia do czyszczenia parą

Zanim zaczną Państwo prać poduszki z kanapy, należy się upewnić, że zostały one zdjęte. Jeżeli mają Państwo poduszki, należy je również zdjąć. Należy również pamiętać o użyciu nasadki szczelinowej, jeśli taką Państwo posiadają. Przed przystąpieniem do czyszczenia kanapy należy upewnić się, że usunęli Państwo wszelkie ukryte plamy lub zabrudzenia. Liście i inne przedmioty mogą być mokre lub zaschnięte na kanapie. Urządzenia do czyszczenia parą wodną mogą wyciągnąć plamy, jeżeli zostaną one wstępnie przygotowane.

Czyszcząc poduszkę, należy się również upewnić, że nie używają Państwo żadnych ostrych środków chemicznych. Ważne jest, aby stosować odpowiedni środek czyszczący i dokładnie przestrzegać wskazówek producenta. Na szczęście większość typowych plam można usunąć za pomocą samego czyszczenia parą. Jednak plamy na bazie oleju mogą wymagać wstępnej obróbki, którą należy pozostawić na co najmniej trzy do pięciu minut. Jeżeli plama jest uporczywa, należy zastosować domowy środek, taki jak soda oczyszczona i skrobia kukurydziana. Proszę tylko pamiętać, aby roztwór spłukać wodą. Jeżeli przypadkowo pocierają Państwo plamę szorstkim przedmiotem, plama będzie się tylko bardziej kleić i może uszkodzić Państwa tapicerkę.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać jedwab

Pranie niezdejmowalnych poszewek na poduszki

Jeżeli mają Państwo poduszki na kanapie, to zapewne wiedzą Państwo, jak trudne może być ich czyszczenie. Niektóre z nich są zdejmowane, a inne nie. Bez względu na ich rodzaj, istnieją sposoby czyszczenia niezdejmowalnych poszewek na poduszki. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym Państwa poduszki będą wyglądały jak najlepiej. Po pierwsze, należy sprawdzić materiał i rodzaj poszewki na poduszkę.

Zanim przystąpią Państwo do czyszczenia niezdejmowalnych poszewek na poduszki z kanapy, należy je zdjąć. Proszę się upewnić, że nie wyciągną Państwo wypełnienia. Większość poduszek wykonana jest z białego puchu zwanego watą lub kwadratowego wypełnienia z pianki. Przed przystąpieniem do czyszczenia, należy wyczyścić zabrudzone miejsca szmatką. Aby upewnić się, że środek czyszczący jest bezpieczny dla poduszek, należy go wypróbować w niewidocznym miejscu na kanapie przed rozpoczęciem czyszczenia.

Punktowe czyszczenie plam wybielaczem

Jeżeli zauważą Państwo plamę na poduszce kanapy, można ją wyczyścić punktowo za pomocą wybielacza. W tym celu należy zmieszać jedną filiżankę wybielacza z jedną czwartą filiżanki łagodnego mydła. Spryskać mieszaniną całą powierzchnię. Pozostawić na około 15 minut, a następnie plamę wytrzeć lub wyszczotkować. Po usunięciu plamy należy spłukać wężem ogrodowym pod niskim ciśnieniem. Jedzenie, brud i tłuszcz to częste przyczyny powstawania plam na powierzchniach tapicerowanych. Można również użyć środka czyszczącego, takiego jak 303 Multi-Surface Cleaner, Resolve lub Dawn, albo kupić odplamiacz. Proszę przeczytać Przewodnik czyszczenia, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia konkretnych plam.

Chociaż wybielacz może skutecznie usunąć plamy na kanapach, nie zawsze jest najlepszym środkiem czyszczącym do tkanin naturalnych. Może on wypalić dziurę w tkaninie. Dlatego należy koniecznie wypróbować każdy środek czyszczący DIY na ukrytym obszarze, zanim spróbuje się wyczyścić całą poduszkę kanapy. Czyszczenie punktowe może być trudne i czasochłonne, dlatego musi Pan wiedzieć, jak wyczyścić plamy na poduszkach z kanapy za pomocą wybielacza.

Punktowe czyszczenie plam za pomocą osuszacza

Najlepszym sposobem na punktowe czyszczenie plam na poduszkach kanapy jest zastosowanie łagodnego środka czyszczącego na zabrudzone miejsce i pozostawienie go na godzinę. W przypadku kanapy z poliestru, należy nanieść na plamę łagodny środek czyszczący, na przykład boraks. Można również użyć kostek lodu, aby usunąć gumę do żucia przyklejoną do kanapy. Alkohol w lakierze do włosów jest również świetnym środkiem do usuwania plam, ale gorąca woda zniszczy plamy.

Jeśli chce Pan usunąć zapach piwa, może Pan użyć octu zmieszanego z alkoholem, aby usunąć zapach. Stosując tę metodę, należy na przemian przecierać plamę suchą ściereczką i mokrą, aż do całkowitego wyschnięcia. Do usuwania zapachów można również użyć sody oczyszczonej. Po zastosowaniu tej metody należy pozwolić, aby powierzchnia dokładnie wyschła, zanim się na niej usiądzie.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska