Jak wyprać ubranka dla noworodka

Pierwszym krokiem w praniu ubranek dziecka jest oddzielenie jasnych i ciemnych kolorów. Zawsze wstępnie namaczaj w zimnej wodzie ubrania, które zostały poplamione, dłużej niż to konieczne. Kiedy będą już dokładnie mokre, następnym krokiem jest wypranie ich w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do płukania tkanin. Upewnij się, że używasz najniższej możliwej temperatury, między 30 a 40 stopni. Po wypłukaniu delikatnie wyciśnij nadmiar wody i wysusz ubranka w suszarce bębnowej.

Wstępnie namocz wszystkie poplamione ubranka dziecięce w chłodnej wodzie

Ubranka noworodka łatwo ulegają zaplamieniu. Nawet lekkie plamy można usunąć, mocząc ubranka dziecka w chłodnej wodzie. W przypadku uporczywych plam użyj niewielkiej ilości mydła i miękkiej nylonowej szczotki. Nie szoruj plamy, bo możesz doprowadzić do zniszczenia materiału. Wstępnie namocz wszystkie poplamione ubranka dla noworodka w chłodnej wodzie, by uniknąć ewentualnego zagrożenia dla zdrowia.

Zawsze pamiętaj, by wyprać ubranka dla noworodka tak szybko, jak to możliwe. Ubranka noworodka mogą się dość mocno pobrudzić w ciągu dnia. Niektóre noworodki dużo siusiają i plują. Niektóre z nich mogą nawet potrzebować prania tylko dla noworodków, bo nikt inny nie będzie w stanie ich tak zabrudzić. Wstępne namoczenie wszystkich poplamionych ubranek dla noworodka jest szczególnie ważne, jeśli zostały one niedawno kupione. Noworodki są bardziej narażone na wysypkę i inne problemy skórne niż inne dzieci.

Używanie gorącej wody

Wstępne namoczenie ubranek w gorącej wodzie przed praniem pomaga zabić zarazki i bakterie. Światło słoneczne działa też jak naturalny środek dezynfekujący, co sprawia, że gorąca woda jest dobrym wyborem dla ubranek z delikatną lub wrażliwą skórą. Aby zdezynfekować ubranka dla noworodka, użyj bezpiecznego dla dziecka detergentu i wody do wstępnego namaczania. Następnie wysusz je w świetle słonecznym, by zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Jeśli dziecko jest uczulone na detergenty, wybierz detergent przeznaczony do skóry wrażliwej lub bardzo wrażliwej.

Używanie gorącej wody do prania ubranek do dezynfekcji dziecka może spowodować, że kolor ubranek zacznie się psuć. Temperatura powoduje też kurczenie się tkanin, co może mieć wpływ na wygląd ubrań. Używanie gorącej wody może też uszkodzić niektóre rodzaje tkanin. Może też sprawić, że jasne kolory ubranek noworodka spłyną. Gorąca woda uszkadza też włókna w tkaninach syntetycznych. Może to zniszczyć tkaninę.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać buty

Używanie płynu do płukania tkanin

Używanie płynu do płukania tkanin do prania ubranek dla seksownych noworodków to dobry pomysł. Ten płyn może sprawić, że twoje pranie będzie dłużej pachniało świeżością. Płyn ten jest łagodny dla delikatnej skóry dziecka i pomaga zachować żywość kolorów na dłużej. Używanie płynu do płukania tkanin może też skrócić czas suszenia, ponieważ zmniejsza on ilość wody zatrzymywanej przez ubranie po wirowaniu. Dodatkową korzyścią z krótszego czasu suszenia jest to, że będziesz mogła powiesić ubranka do wyschnięcia.

Odżywka do tkanin jest też znana jako płyn do zmiękczania tkanin. Został stworzony, by współpracować z detergentem i sprawić, że ubrania dziecka będą bardziej miękkie. Sprawia też, że pościel i ręczniki stają się wyjątkowo miękkie, a ponadto jest bezpieczny dla wrażliwej skóry noworodka. Ale bądź ostrożny – niektóre z tych produktów mogą podrażniać delikatną skórę noworodka. Jeśli nie jesteś pewien, sprawdź dokładnie etykietę.

Używanie temperatury 30 lub 40 stopni Celsjusza

Piorąc ubranka dla noworodka, ważne jest, by wybrać taką temperaturę, która zapobiegnie zniszczeniu ubranka lub nadaniu mu nieprzyjemnego zapachu. Zawsze powinnaś unikać prania ubranek dla noworodków w najwyższej temperaturze zalecanej na metce. Zwykła temperatura 30 lub 40 stopni jest wystarczająca do usunięcia zalegającego kurzu i brudu. Jeśli jednak ubranka są poplamione lub śmierdzą, zawsze powinieneś powtórzyć proces prania.

Ustawienie 30°C to świetny wybór, bo pozwala oszczędzać energię. Według organizacji Energy Savings Trust jest ono o 60% bardziej energooszczędne niż 40 stopni Celsjusza. Taka temperatura pozwala też zachować kolory tkanin. Jeśli więc ubranka Twojego noworodka są wykonane z delikatnych materiałów, ważne jest, by prać je w niższej temperaturze, by uniknąć spierania się kolorów.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska