Jak wyprać legowisko psa

Istnieje wiele sposobów prania legowiska dla psa, ale najbardziej podstawowym jest obfite namoczenie go w wodzie z detergentem i mydłem. Odwróć je kilka razy, żeby usunąć nadmiar wody. Małe legowiska dla psów można namoczyć w zlewie lub plastikowym pojemniku, ale większe mogą wymagać pralki. Jeśli plamy się utrzymują, użyj sody oczyszczonej, by je usunąć. Potem wypierz legowisko tak, jak każdą inną rzecz w domu.

Jak usunąć nadmiar włosów i zanieczyszczeń z psiego legowiska

Legowisko Twojego psa może być wielką plątaniną brudu, więc utrzymanie go w czystości jest bardzo ważne. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać posłanie w dobrym stanie. Zacznij od wytrząsania legowiska na zewnątrz i częstego odkurzania go. W ten sposób usuniesz brud i sierść. Poza tym odkurzanie zabije też wszelkie niewyklute jaja owadów. Aby wyczyścić łóżko bez odkurzacza, możesz użyć wałka do kłaczków. Przed praniem powinieneś także usunąć plamy i zabrudzenia. Pamiętaj, by unikać produktów zawierających chlor i ostre środki chemiczne.

Jeśli legowisko dla psa jest wykonane z tkaniny, którą można prać, możesz je odkurzyć, żeby usunąć z niego kurz i zanieczyszczenia. Użycie głowicy odkurzacza pomoże Ci dotrzeć do wszystkich ciasnych miejsc. Kiedy już dokładnie odkurzysz legowisko, możesz użyć szczotki, żeby usunąć luźne psie włosy i zanieczyszczenia. Szczotkowanie legowiska przed odkurzaniem może też pomóc w dokładniejszym odkurzaniu. Kiedy już usuniesz zanieczyszczenia, czas na wypranie legowiska.

Jak wyprać posłanie dla psa w pralce

Jeśli masz poplamione legowisko dla psa, możesz się zastanawiać, jak wyprać je w pralce. Po pierwsze, możesz wyczyścić delikatne plamy, używając detergentu przyjaznego dla zwierząt. Delikatnie wmasuj detergent w plamę, wykonując małe, okrężne ruchy, a następnie wypłucz i powtórz proces prania. Jeśli pierzesz legowisko w pralce po raz pierwszy, możesz pominąć ten krok.

Wiele legowisk dla psów ma zdejmowane pokrowce, które ułatwiają pranie. Pokrowce te powinny być prane osobno. Jeśli pokrowce są zdejmowane, możesz umieścić je w pralce z dodatkiem łagodnego detergentu. Sprawdź na metce, jakie są symbole prania i postępuj zgodnie z instrukcją. W przeciwnym razie mogą być zbyt delikatne, by prać je w pralce. Przed praniem każdego legowiska dla zwierząt zawsze przeczytaj i zastosuj się do instrukcji pielęgnacji. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zniszczysz przedmiot i uszkodzisz pralkę.

Jak prać ręcznie posłanie dla psa

Jeśli legowisko dla psa jest za duże na pralkę, możesz je również wyprać ręcznie w wannie. Użyj ciepłej wody i detergentu bezpiecznego dla zwierząt. Następnie dobrze je wypłucz. Powtarzaj tę czynność w miarę potrzeby, aż do momentu, gdy z legowiska psa zniknie mydło. Nie wkładaj legowiska do suszarki, bo spowoduje to tylko jego pomarszczenie. Ten proces powinien zająć około 5 minut.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać pasy bezpieczeństwa w samochodzie

Aby ręcznie wyprać posłanie psa, musisz napełnić duży zbiornik ciepłą wodą. Dodaj około 1/4 filiżanki nietoksycznego detergentu i pozwól mu się moczyć przez kilka minut. Może być konieczne dodanie łyżeczki sody oczyszczonej, jeśli legowisko psa śmierdzi. Po 15 minutach namaczania dokładnie je wypłucz i umieść na dworze, żeby wyschło. W zależności od wielkości legowiska może być konieczne wykonanie dodatkowych czynności, jeśli są na nim plamy lub nieprzyjemny zapach.

Jak wyprać legowisko dla psa przy użyciu sody oczyszczonej

O ile nie zajmujesz się czyszczeniem własnych mebli, szorowanie psiego posłania nie jest dobrym pomysłem, ale na szczęście bardzo łatwo jest wyczyścić psie posłanie sodą oczyszczoną. Możesz to zrobić za pomocą dwóch składników: sody oczyszczonej i octu. Soda oczyszczona jest naturalnym środkiem czyszczącym, co oznacza, że zabija mikroorganizmy. Połącz jedną część octu z dwiema częściami wody, a uzyskasz skuteczny środek czyszczący.

To, czy zdecydujesz się prać ręcznie czy w pralce, zależy od instrukcji pielęgnacji dostarczonej przez producenta. Postępuj zgodnie z nimi, by mieć pewność, że Twoje legowisko pozostanie w dobrym stanie i posłuży Ci jak najdłużej. Większość legowisk dla psów jest wykonana z tkaniny, którą można prać w pralce, ale niektóre nie. Jeśli instrukcja prania nie jest podana, unikaj prania. Jeśli nie jesteś pewien, jak dbać o posłanie swojego psa, sprawdź na stronie producenta lub na opakowaniu.

Jak prać legowisko dla psa z użyciem detergentu bez barwników i substancji zapachowych

Legowiska dla psów można prać, ale ważne jest, by używać detergentu, który nie zawiera barwników ani substancji zapachowych. Komercyjne detergenty zawierają substancje chemiczne, które mogą podrażnić skórę twojego pupila i wywołać u niego chorobę. Detergenty do prania nie zawierające substancji biologicznych są również wystarczająco silne, by usuwać bakterie i zarazki. Produkty te są szczególnie skuteczne w czyszczeniu trudnych do usunięcia plam. Aby jednak uzyskać najlepsze rezultaty, zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie.

Po pierwsze, posmaruj zewnętrzne pokrycie legowiska psa odplamiaczem. Pomoże Ci to usunąć wszelkie uporczywe plamy, w tym błoto, mocz i ślinę. Istnieje wiele wysokiej jakości zmywalnych legowisk dla psów, a Zen Den jest jedną z najlepszych opcji. Te produkty sprawią, że legowisko Twojego psa będzie czyste i wolne od nieprzyjemnych zapachów.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska