Jak wyprać futro

Jak wyprać futro

W tym artykule pokażemy ci, jak czyścić futro, nie niszcząc go. Powiemy też o tym, jak usuwać lekkie plamy, czyścić futro na sucho i przechowywać futro w poszewce na poduszkę. Te wskazówki pomogą Ci zachować nieskazitelny wygląd Twojego futra. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, jak dbać o swoje futro i cieszyć się nim przez wiele lat.

Utrzymanie futra w nieskazitelnym i pięknym wyglądzie

Jeśli masz futro, wiesz, jak ważne jest jego regularne czyszczenie – Słowa są dziełem specjalistów serwisu https://bud-invest.com.pl. Nawet najdroższe futro może się poplamić brudem i plamami z jedzenia. Oto kilka sposobów na utrzymanie futra w czystości i świeżości. Regularnie wytrząsaj futro, by usunąć z niego kurz i zanieczyszczenia. Wymieniaj podszewkę, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu futro będzie dłużej służyło. Możesz kupić nową podszewkę do swojego futra, jeśli widać na niej ślady zużycia.

Czyszcząc futro naturalne, unikaj wystawiania go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Światło słoneczne zmatowi połysk i blask. Zamiast tego użyj bawełnianej poszewki na poduszkę, w której będziesz je przechowywać. W ten sposób ochronisz delikatne włókna. Bezpośrednie światło słoneczne może spowodować odbarwienie i utlenienie, co może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Ponadto unikaj używania produktów zawierających olejki cedrowe, ponieważ mogą one osłabić futro. Jeśli obawiasz się moli, umieść woreczek z cedrowym pakunkiem wewnątrz torby z futrem i przechowuj ją w ciemnym miejscu.

Usuwanie jasnych plam z futra

Jeśli masz na swoim futrze lekką plamę, możesz ją usunąć domowym sposobem. Zmieszaj jedną część alkoholu izopropylowego z jedną częścią wody. Nałóż roztwór na plamę i pozostaw do wyschnięcia. Aby usunąć plamy, które pozostawiają trwałe ślady, będziesz musiał zabrać futro do profesjonalnego czyściciela. Jeśli masz plamę, która pozostawia trwały ślad, będziesz musiał użyć środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do futer.

Wełna z norek jest podobna do ludzkich włosów, więc można ją prać. Aby to zrobić, nałóż na zabrudzone miejsce łagodny szampon, a następnie dokładnie je spłucz. Następnie użyj suszarki do włosów, by dokładnie ją wysuszyć. Po wysuszeniu powieś sierść do wyschnięcia. Może to potrwać kilka dni, więc bądź cierpliwy. Po wykonaniu tych kroków możesz przejść do czyszczenia futra.

Czyszczenie futra na sucho

Koszt czyszczenia na sucho futra jest bardzo różny, w zależności od wielkości i rodzaju futra. Istnieją dwie podstawowe kategorie futer: gronostaje i norki. Choć niektórym może się wydawać, że mogą wyprać futro w domu, musisz wiedzieć, że proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany, niż się większości wydaje. Użycie myjki parowej do wyczyszczenia futra nie usunie brudu i kurzu, które w końcu zrujnują jego wygląd.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać sukienkę z brokatem

Pierwszym krokiem w czyszczeniu futra jest dokładne wytrzepanie go, by usunąć nadmiar wody. Następnie powieś je do wyschnięcia. Nie wystawiaj futra na bezpośrednie działanie ciepła ani nie używaj suszarki do włosów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś oddać futro do profesjonalnego czyściciela, który wyczyści je tak, by było miękkie i puszyste. Pamiętaj, żeby nie używać żadnych szczotek, chyba że jesteś profesjonalnym czyścicielem, bo to spowoduje skurczenie się sierści.

Przechowywanie futra w poszewce na poduszkę

Proces przechowywania futra jest tak samo ważny jak jego czyszczenie. Jeśli to możliwe, przechowuj swoje futro w chłodni. To go ochroni i pozwoli mu oddychać, dlatego nigdy nie przechowuj go w plastikowych torbach. Aby futro wyglądało jak najlepiej, przechowuj je w bawełnianej poszewce na poduszkę lub prześcieradle. Bawełniana poszewka na poduszkę ochroni też przed molami.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, trzymając futro w poszewce, możesz spróbować przechowywać je na wieszaku. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca wokół wieszaka, żeby nie było na nim szpilek. Do przechowywania futra nie używaj też plastiku ani ogrzewania. Odpowiednie warunki przechowywania zapobiegną kruchości i pleśnieniu futra. Co więcej, jeśli twoje futro jest wilgotne, nie powinieneś go nosić. Przed powieszeniem upewnij się, że masz dużo miejsca, by je przewietrzyć.

Chronienie futra przed kurzem

Jeśli masz futro, ważne jest, by podczas prania nie wnosić do niego kurzu. Nie tylko wygląda to okropnie, ale może zniszczyć twoje drogie ubranie. Może też zostać uszkodzone przez plamy z jedzenia lub brud pochodzący z warunków atmosferycznych. Aby temu zapobiec, co dwa, trzy miesiące oddawaj futro do pralni chemicznej. Profesjonaliści są wykwalifikowani w czyszczeniu futer i powinni być w stanie pomóc ci w tym procesie.

Zanim zaczniesz przechowywać futro, włóż je do bawełnianej lub stuprocentowo płóciennej torby. Zapobiegnie to gromadzeniu się kurzu wewnątrz futra i jego pękaniu. Przedłuży to też żywotność okrycia. Do przechowywania futra unikaj torebek lub toreb na ramię. Te przedmioty mogą powodować pęknięcia i wysuszać futro. Chronienie futra przed kurzem podczas prania pomoże ci długo cieszyć się luksusowym okryciem.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska