Jak wyprać torebkę

Oto kilka wskazówek, jak prać torebkę. Po pierwsze, weź pod uwagę materiał, z jakiego wykonana jest torebka. Jeśli jest to skóra bydlęca, może wymagać specjalnych instrukcji pielęgnacyjnych. Do jej czyszczenia użyj ciepłej wody i łagodnego mydła do rąk lub zdecyduj się na bardziej holistyczne podejście i wypróbuj biały ocet, oliwę z oliwek i ulubiony olejek eteryczny. Potem wysusz torbę w misce z wodą i przechowuj ją w plastikowej torbie polietylenowej, żeby nie uległa zniszczeniu.

Unikanie prania płóciennej torby w pralce

Mimo swojej wytrzymałości możesz uniknąć prania w pralce płóciennej torby, jeśli wiesz, jak o nią dbać. Torba płócienna jest świetnym rozwiązaniem, jeśli często używasz jej do codziennego użytku. W zależności od rodzaju torby można ją prać oddzielnie lub w pralce razem z innymi tkaninami. Jeśli jest kolorowa, unikaj prania jej z białymi ubraniami, bo może się poplamić.

Jeśli torba wykonana jest z naturalnego materiału, takiego jak bawełna, ważne jest, by wstępnie zabezpieczyć plamy, by zapobiec odbarwieniu torby. Użyj specjalnego płynu do czyszczenia tkanin, który jest przeznaczony do usuwania plam z bawełny i innych materiałów. Nie pierz płóciennej torby w pralce, chyba że jest ona oznaczona jako „niekolorowa”.

Czyszczenie plam z oleju lub smaru za pomocą sody oczyszczonej lub skrobi kukurydzianej

Jeśli zauważyłaś tłuste plamy na swojej torebce, możesz je łatwo usunąć za pomocą sody oczyszczonej lub skrobi kukurydzianej. Obie substancje pochłaniają olej i tłuszcz i mogą być wtarte w plamę wilgotną szmatką. Taka mieszanka pomoże wchłonąć plamę nawet do 30 godzin. Potem możesz ją zetrzeć czystą szmatką.

Wilgotna ściereczka jest idealna do czyszczenia plam z oleju lub smaru, dzięki czemu nie pozostawi za sobą filmu. Nałóż na plamę niewielką ilość skrobi kukurydzianej lub sody oczyszczonej, a następnie pozostaw na noc do wyschnięcia. Kiedy plama zostanie całkowicie usunięta, możesz wyprać torebkę jak zwykle. Jeśli masz plamę z tłuszczu, możesz ją również wyczyścić, używając mieszanki wody i octu.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać sandały

Oprócz sody oczyszczonej lub skrobi kukurydzianej do usunięcia uporczywych plam możesz też użyć płynu do naczyń Dawn. Ta sama metoda sprawdza się w przypadku plam z tłuszczu i oleju na bawełnie i poliestrze. Jeśli nie chcesz używać sody oczyszczonej lub skrobi kukurydzianej, możesz zamiast nich użyć talku. Niezależnie od rodzaju tkaniny, możesz zastosować te metody, by usunąć plamy z oleju lub tłuszczu z torebki.

Suszenie torebki w misce z wodą

Jeśli chodzi o czyszczenie torebki, warto pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach. Zanim zaczniesz pranie, całkowicie rozepnij torebkę. Następnie użyj miękkiej szczotki lub szmatki do szorowania, by usunąć wszelkie plamy. W przypadku szczególnie uporczywych plam użyj szczoteczki do zębów lub miękkiej gąbki. Możesz też zanurzyć zwykłą białą szmatkę w roztworze czyszczącym. Kiedy torebka wyschnie, odwróć ją na drugą stronę i wyciśnij nadmiar wody miękką szmatką, żeby nie straciła kształtu.

Jeśli twoja torebka jest wykonana z płótna, sprawdź jej trwałość koloru, używając bawełnianego wacika zanurzonego w roztworze łagodnego detergentu i letniej wody. Następnie delikatnie pocieraj torebkę szmatką, aż plama zostanie usunięta. Możesz też użyć płynu do dezynfekcji tkanin w sprayu na zewnętrzną tkaninę. Pamiętaj, by chronić tkaninę przed środkiem czyszczącym.

Przechowywanie torebki Hermesa w plastikowej torbie polietylenowej

Torebki Hermesa są uważane za dzieła sztuki, które można nosić. Dlatego powinny być traktowane z troską i szacunkiem. Choć nie będziesz wymieniać torebki co kilka lat, możesz zachować jej wartość, stosując poniższe środki ostrożności, by zachować estetykę torebki. Oto, jak prawidłowo przechowywać torebkę. Przechowuj ją w ciemnym, przewiewnym pomieszczeniu. Nie kładź torebki na boku ani nie wystawiaj jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Chroń swoją torebkę Hermes przed uszkodzeniem przez wodę. Dotyczy to zwłaszcza torebek wykonanych z egzotycznych skór, takich jak skóra węża, krokodyla czy strusia. Nawet jeśli marka Hermes twierdzi, że jej torby są wodoodporne, woda może spowodować ich odbarwienie, pozostawić nieestetyczne plamy i obniżyć ich wartość przy odsprzedaży. Jeśli wybierasz się w podróż i chcesz, by Twoja torba pozostała w doskonałym stanie, zainwestuj w płaszcz przeciwdeszczowy lub plastikową torbę.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska