Jak wyprać poduszki ogrodowe

Być może zastanawiasz się, jak prać poduszki ogrodowe. Zanim zaczniesz, powinieneś podjąć pewne środki ostrożności. Oto kilka metod. Czytaj dalej, by poznać środki czyszczące, metody i dowiedzieć się, jak używać myjki ciśnieniowej, by dobrze wykonać tę pracę – Te dane są wynikiem badań zespołu redakcyjnego portalu kwiatorchidei.pl. Postępuj zgodnie z tymi krokami, by twoje poduszki zachowały wspaniały wygląd przez długie lata. Mamy nadzieję, że będziesz się nimi cieszyć tak samo jak my! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami w każdej chwili.

Sposoby

Poduszki ogrodowe możesz wyczyścić, używając letniej wody zmieszanej z połową szklanki płynu do mycia naczyń lub octu. Ocet jest skuteczny w walce z pleśnią i bakteriami. Pozostaw poduszki do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli to możliwe, powieś je pod nasłonecznioną ścianą, by całkowicie wyschły. Możesz też użyć octu zamiast boraksu. Aby użyć octu, zmieszaj 1/4 szklanki białego octu z czterema szklankami ciepłej wody. Postępuj według tych samych wskazówek, co w przypadku boraksu.

Środki ostrożności

Istnieje kilka sposobów prania i konserwacji poduszek zewnętrznych. W zależności od materiału, z którego są wykonane, możesz użyć pralki z łagodnym cyklem lub wysuszyć je na zewnątrz. Jeśli zdecydujesz się je wysuszyć, pamiętaj, żeby usunąć nadmiar wody, bo wilgotna poszewka rozciągnie się do odpowiedniego kształtu. Możesz też użyć odkurzacza, by usunąć lekki kurz, ale pamiętaj, by użyć nasadki do tapicerki, by nie uszkodzić szwów.

Środki czyszczące

Istnieje wiele środków czyszczących do poduszek ogrodowych. Niektóre z nich mogą nawet usunąć plamy z soku drzew. Możesz użyć roztworu o nazwie Vanish, który jest środkiem czyszczącym na bazie enzymów. Po prostu rozprowadź go w plamie za pomocą miękkiej szczotki. Jeśli plama pozostanie, możesz zmieszać niewielką ilość roztworu z wodą i nanieść na plamę. Kiedy plama zniknie, po prostu wypłucz poduszki czystą wodą.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać jagody z ubrania

Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej

Jeśli rozważasz użycie myjki ciśnieniowej do wyczyszczenia poduszek na dworze, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przed czyszczeniem poduszek wypróbuj je w niewidocznym miejscu w ogrodzie. Wybierz takie miejsce, które nie zostanie uszkodzone przez spływające mydło. Po wypłukaniu poduszek rozłóż na tym obszarze plandekę i miękką szczotką wyszoruj luźny brud. Użyj roztworu czyszczącego składającego się z 1/4 szklanki łagodnego mydła na galon letniej wody. Następnie spryskaj poduszki zewnętrzne roztworem. Pozwól, by roztwór wsiąkł przez około 15 minut, a następnie wypłucz je.

Użycie roztworu octu

Choć wybielacz i myjki ciśnieniowe to doskonałe sposoby na usunięcie plam z poduszek, możesz je także wyprać w roztworze octu. Biały ocet destylowany zabija do 82% pleśni i zapobiega pojawieniu się jej w przyszłości. Po spryskaniu tkaniny pozostaw ją na około 15 minut. W razie potrzeby powtórz czynność. Aby mieć pewność, że roztwór octu jest skuteczny, posmaruj nim obie strony mebli ogrodowych i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

Czyszczenie za pomocą węża

Jeśli zaniedbałeś swoje poduszki ogrodowe, możesz je wyczyścić za pomocą węża. Aby to zrobić, musisz nanieść na poduszki roztwór zawierający płyn do mycia naczyń i proszek Vanish Oxi-action. Nałóż go obficie i pozwól, by roztwór działał przez 15 do 35 minut. Jeśli roztwór wyschnie zbyt szybko, ponownie spryskaj poszewki. Kiedy roztwór czyszczący zacznie działać, dokładnie wypłucz poduszki za pomocą węża ogrodowego. Spłucz resztki roztworu mydła i wszelkie zabrudzenia.

Czyszczenie z użyciem środka do ochrony tkanin

Jednym z pierwszych kroków w czyszczeniu poduszek ogrodowych jest usunięcie pleśni, grzyba i plam. Może się to wydawać trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to łatwiejsze, niż myślisz. Wystarczy poświęcić kilka minut każdego dnia. Oto, jak to zrobić. Zanim zaczniesz czyścić, najpierw odkurz poduszki, a potem dokładnie je wytrząśnij. Następnie użyj środka chroniącego tkaninę. Potem użyj roztworu nierozcieńczonego białego octu lub wody utlenionej. Pozwól poduszkom namoczyć się w roztworze przez 15-30 minut.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska