Jak wyprać poduszkę z pierza ręcznie

Jak wyprać poduszkę z pierza ręcznie

Jeżeli do czyszczenia odzieży używa Pan środków zmiękczających tkaniny, powinien Pan unikać prania ręcznego poduszek z pierza. Zawierają one składniki, które mogą naruszyć pierze w poduszce i spowodować, że straci ona puszystość. Ponadto, należy unikać stosowania zmiękczaczy do tkanin, ponieważ mogą one spowodować, że poduszka będzie brzydko pachnieć i śmierdzieć. W przeciwnym razie może Pan mieć poduszkę, która okropnie pachnie, jest spleśniała, a nawet wygląda jak kosz na śmieci. Inną oznaką, że Państwa poduszka z pierza jest uszkodzona, są luźne nitki. Prosta naprawa igłą i nitką może to naprawić.

Pranie poduszki z pierza

Aby zachować puszystość i kształt poduszki z pierza, należy prać ją w detergentach o niskiej zawartości wody. Płynny detergent o zbyt dużej ilości piany może zlepić pierze w środku i trwale zniszczyć jego kształt. Zalecany jest wysokowydajny, niskopieniący proszek do prania. Nigdy nie należy używać płynu do zmiękczania tkanin do poduszki puchowej, ponieważ pozostawia on chemiczne pozostałości, które mogą uszkodzić pierze.

Aby wyprać poduszkę z pierza, należy ją najpierw dokładnie wypłukać w ciepłej wodzie. Proszę przestrzegać instrukcji wydrukowanej na poduszce. Użycie pralki może być pomocne, ale należy pamiętać, aby przed włożeniem poduszki do pralki wyjąć ją z poszewki. Następnie należy ją wyprać w osobnym cyklu prania w zimnej wodzie. Jeżeli poszewka na poduszkę jest wykonana z tkaniny, należy umieścić ją w worku do prania, aby nie została uszkodzona przez pralkę.

Suszenie poduszki z pierza

Aby przedłużyć żywotność Państwa poduszki z pierza, ważne jest, aby po praniu ręcznym wysuszyć ją. Użycie poszewki lub ochraniacza na poduszkę jest niezbędne, aby chronić pierze i poszewkę przed śliną, potem i naturalnymi olejkami ciała. Mokre włosy i inne olejki do ciała mogą również powodować plamy, dlatego przed pójściem spać należy dokładnie wysuszyć włosy. Powinni Państwo również unikać nakładania balsamów lub środków nawilżających na poduszkę z pierza po jej ręcznym praniu.

Pierze zawiera naturalne oleje, które pomagają mu się puszyć. Jeżeli nie będzie Pan regularnie prał poduszki, zacznie ona tracić swoją puszystość i z czasem będzie się niszczyć. Oleje te są odpowiedzialne za puszystość puchu. Jeżeli nie będą Państwo często prać poduszki z pierza, utracą Państwo naturalne oleje, co spowoduje, że będzie się ona łatwo łamać podczas snu.

Czyszczenie poduszki z pierza

Jeśli ma Pan poduszkę z puchu lub pierza, może ją Pan wyprać, stosując roztwór z jednej filiżanki proszku do prania, jednej łyżeczki boraksu i czterech filiżanek wrzącej wody. Proszę namoczyć poduszkę w tym roztworze na około pół godziny, a następnie wysuszyć ją w suchy dzień o niskiej wilgotności. Aby przedłużyć żywotność poduszki, należy używać pokrowca nadającego się do prania i w miarę możliwości suszyć poduszkę. Jeżeli będzie Pan zbyt często prał poduszkę, jej zewnętrzna powłoka może się odbarwić i zżółknąć, mogą też powstać plamy i zapachy z potu i innych zanieczyszczeń biologicznych.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać krawat

Oprócz nieprzyjemnego zapachu, brudne poduszki są również pożywką dla bakterii, pleśni, roztoczy i innych alergenów. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, poduszki te zbierają również martwe komórki skóry, pot, olej i inne płyny ustrojowe. Mogą one nasilać alergie skórne, a nawet powodować wysypki, dlatego regularne czyszczenie jest niezbędne. Jeżeli nie stać Państwa na zakup nowej poduszki, mogą Państwo po prostu postępować zgodnie z instrukcją, jak ręcznie wyczyścić poduszkę z pierza.

Używanie mniejszej ilości detergentu

Jeżeli chce Pan wyczyścić poduszki z pierza, powinien Pan przestrzegać pewnych kroków. Pierwszym krokiem jest użycie detergentu o niskiej zawartości środków pieniących. Do czyszczenia poduszek puchowych najlepszy jest detergent w płynie, ponieważ zapobiega tworzeniu się osadów z mydła i zbrylaniu. Proszę się upewnić, że pierze Pan poduszki w chłodnej wodzie i unikać gorącej, ponieważ gorąca woda może uszkodzić pióra i zabić roztocza.

Używanie zbyt dużej ilości detergentu może zaszkodzić poduszce i uszkodzić pierze. Pióra są kruche i mogą się łatwo złamać. Jeśli wypiorą Państwo poduszkę z pierza z detergentem, to tylko rozbiją Państwo skupiska puchu i sprawią, że poduszka stanie się jeszcze bardziej małpia. Pranie ręczne poduszek z pierza jest zalecane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ponadto, jeśli poduszka zaczęła żółknąć, można dodać do niej wybielacza.

Ponowne puchnięcie poduszki z pierza

Ponowne upierzenie poduszki z pierza po praniu ręcznym jest skutecznym sposobem na przywrócenie jej pierwotnego kształtu i poziomu puszystości. Codzienne puchnięcie poduszek pomaga zachować naturalną sprężystość pierza i zapobiega gromadzeniu się kurzu. Wypełnienie poduszki można przywracać ręcznie, uderzając poduszkę z obu stron, ugniatając ją i masując.

Alternatywnie, można umieścić poduszkę z pierza w suszarce. Aby wysuszyć poduszkę, należy wybrać niskie ustawienie temperatury i wrzucić ją do suszarki. Po zakończeniu pierwszego cyklu, należy wyjąć poduszkę i umieścić ją na zewnątrz, aby cyrkulacja powietrza zadziałała. Pomoże to rozdzielić pióra i przywróci puszystość. Jeśli nie mają Państwo suszarki, mogą Państwo użyć piłki tenisowej w skarpecie, aby poruszyć wypełnienie.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska