Jak wyprać kołdrę z pierza

Jak wyprać kołdrę z pierza

Jak wyprać kołdrę z piór może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli ma ona pióra. Jest kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć, zanim się zacznie. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni rodzaj detergentu. Powinni Państwo unikać wybielaczy chlorowych, suszenia na linii produkcyjnej i prasowania. Ponadto, nie należy czyścić jej przy użyciu pralki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pozostawić ją do wyschnięcia na powietrzu w słoneczny dzień – Ta sekcja jest dziełem specjalistów portalu Inwestor Budowlany. Promienie UV słońca mogą ją zdezynfekować i zachować świeżość.

Wybielacz bezchlorkowy

Jeśli szukają Państwo bezpiecznego sposobu na pranie kołdry z puchu, można użyć wybielacza bezchlorowego. Chociaż nadmierne wybielanie może uszkodzić pierze puchowe, jest to jednak lepsza opcja niż wybielacz chlorowy. Główna różnica między wybielaczem a wybielaczem bezchlorowym polega na tym, że wybielacz w płynie atakuje plamy, podczas gdy wybielacz bezchlorowy usuwa zapachy. Należy użyć od jednej czwartej do filiżanki wybielacza niechlorowego w chłodnej wodzie, mocząc kołdrę przez około 5 minut. Aby uniknąć ryzykownej reakcji, należy zawsze nosić gumowe rękawice.

Kolejną zaletą stosowania wybielacza na rzeczach z pierza jest to, że nie wpływa on na kolor. Użycie pół filiżanki wybielacza na pełny załadunek zapobiegnie negatywnym skutkom. Zabije on również zarazki na twardych powierzchniach, w tym na drewnianych podłogach i blatach. Oprócz wybielacza, można również używać sprayów dezynfekujących do bardziej miękkich przedmiotów. W miesiącach letnich można wykorzystać światło słoneczne, aby zabić zarazki bez wybielania.

Bez prasowania

USDA definiuje czysty puch jako tę część puchu, która znajduje się poza powłoką poduszki. Ale mogą się Państwo zastanawiać, jak wyprać kołdrę z pierza, nie uszkadzając jej. Odpowiedź jest dość prosta: gorąca woda, co najmniej 120 stopni Celsjusza. Domowe pralki są wystarczająco gorące, aby wyczyścić kołdrę z pierza, ale i tak ważne jest, aby przed praniem sprawdzić czystość puchu. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak wyczyścić kołdrę z pierza. Proszę również pamiętać, aby przechowywać ją w suchym miejscu i trzymać w oryginalnym worku.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kurtkę puchową

Bez gotowania na parze

Jeśli chodzi o czyszczenie kołdry z pierza, unikanie pary wodnej jest kluczowe dla zachowania świeżości i zapachu puchu. Proszę unikać wyżymania koca, aby nie zniszczyć jego kształtu, a zamiast tego zrolować go między dwoma czystymi, suchymi ręcznikami. W razie potrzeby proszę przewrócić koc na drugą stronę. Nałożyć niewielką ilość łagodnego detergentu na zabrudzone miejsce, a następnie wytrzeć je gąbką lub kolorowym ręcznikiem.

Bez suszenia na linii

Mogą Państwo przedłużyć trwałość swojej kołdry z pierza, piorąc ją w pralce. Pralka ładowana od frontu zapewnia dużo miejsca na powietrze i utrzymuje kołdrę całkowicie zanurzoną w wodzie. Pralka będzie pracować przez kilka minut przed załadowaniem i wypłucze nadmiar mydła i wody przed rozpoczęciem cyklu wirowania. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Po całkowitym wyschnięciu kołdry można ją wysuszyć w suszarce bębnowej lub na wieszaku.

Jeżeli wolą Państwo prać kołdrę z pierza w pralce, należy się upewnić, że zastosowano delikatny cykl prania. Należy użyć łagodnego detergentu i delikatnego cyklu. Można również zmieszać detergent z wodą, aby kołdra została dokładnie wyprana. Można również umieścić kołdrę bezpośrednio w bębnie pralki. Do tego celu najlepiej nadaje się delikatny detergent. Proszę się upewnić, że używają Państwo odpowiedniej ilości wody w stosunku do wielkości kołdry.

Etykieta pielęgnacyjna

Gdy kupią Państwo nową kołdrę z pierza lub puchu albo kurtkę puchową, muszą Państwo wiedzieć, jak ją pielęgnować. Istnieją specjalne instrukcje czyszczenia produktów z pierza i puchu, a metka pielęgnacyjna może pomóc Państwu zrozumieć, co należy z nimi robić. Poniżej wymieniono kroki, jak czyścić kołdrę z pierza lub kurtkę puchową. Powinni Państwo również wiedzieć, jak dbać o poduszki z pierza. Metki pielęgnacyjne są bardzo ważne, jeśli chodzi o dbanie o Państwa luksusową pościel.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska