Jak wyprać płaszcz

Jak wyprać płaszcz

Oto kilka wskazówek, jak prać płaszcz: Po pierwsze, należy się upewnić, że płaszcz jest całkowicie suchy. Po praniu należy ręcznie rozłożyć izolację, aby przywrócić jej puszysty wygląd. W razie potrzeby należy również wyprasować płaszcz lub kurtkę puchową. Jeżeli nie są Państwo pewni, co robić dalej, proszę zajrzeć do instrukcji obsługi. Po zastosowaniu się do tych wskazówek, płaszcz w krótkim czasie będzie jak nowy. I proszę pamiętać, aby zawsze nosić odpowiedni rodzaj odzieży na różne pory roku.

Wstępna obróbka plam za pomocą odplamiacza lub mydła do naczyń Dawn

Jeżeli plama nie jest całkowicie usuwalna, najlepszym rozwiązaniem jest wstępne potraktowanie jej odplamiaczem lub mydłem do naczyń Dawn przed praniem płaszcza. Roztwór jest mieszaniną jednej części płynnego środka do ręcznego prania naczyń z dwiema częściami gorącej wody i połową części płynnego odplamiacza. Pozostawić tkaninę do namoczenia na około 15 minut, a następnie nanieść na plamę preparat wstępny. Następnie należy wykonać normalny cykl prania.

Kwaśne plamy, takie jak plamy z kawy, pomidorów i sadzy, należy potraktować środkiem wstępnym przed praniem. Jeżeli plama nie jest całkowicie usuwalna, przed praniem należy nałożyć niewielką ilość białego octu lub mieszanki z mydłem Dawn. Przy praniu plam kwaśnych najlepiej jest użyć gorącej wody, aby zapobiec dalszemu niszczeniu tkaniny – Znajomość tych informacji przypisuje się ekspertom portalu Centrum Zdrowotne.

Suszenie mokrego płaszcza

Jeśli płaszcz jest wykonany z wełny, po praniu trzeba go dobrze wysuszyć. W tym celu należy użyć płynu do prania wełny i siatkowego worka do prania lub białej poszewki na poduszkę. Po zakończeniu cyklu należy wyjąć worek i płaszcz i położyć je płasko na siatkowym wieszaku do suszenia lub ręcznikach do wyschnięcia. Nie należy używać suszarki do włosów, ponieważ uszkodzi ona wełnę. Aby szybko wysuszyć płaszcz, można go również powiesić na sznurze do suszenia ubrań.

W przypadku płaszczy skórzanych, można je położyć na dużym, grubym ręczniku i powiesić w ciepłym miejscu, z dala od źródła ciepła lub bezpośredniego światła słonecznego. Całkowite wyschnięcie może potrwać dzień lub dwa. Następnie można je odżywić środkiem do pielęgnacji skóry. Jeśli mają Państwo płaszcz z wełny lub futra, proszę pamiętać, aby przed suszeniem go naprawić, aby nie stracił swojego kształtu.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kanapę odkurzaczem piorącym

Prasowanie mokrego płaszcza

Przy prasowaniu mokrego płaszcza należy go najpierw wywrócić na lewą stronę. Proszę nie prasować wielokrotnie tego samego miejsca, ponieważ ciepło żelazka uszkodzi wełnianą tkaninę. Zamiast tego należy położyć płaszcz płasko na ręczniku do wyschnięcia. Na koniec proszę pamiętać, że płaszcze wełniane powinny być suszone na płasko, aby zapobiec zbijaniu się wypełnienia. Proszę użyć parownicy, aby usunąć zmarszczki i zredukować alergeny. Para z żelazka pozostawi przyjemny zapach.

Najpierw trzeba ręcznie zmoczyć płaszcz. Następnie delikatnie wycisnąć ją szmatką. Przy prasowaniu mokrego płaszcza, należy ustawić tryb pary na „lekki”, „ciepły” lub „zimny”. Ustawienie pary pomoże zapobiec przyklejaniu się ubrań do żelazka. Ponadto, pomoże to zapobiec marszczeniu się płaszcza. Na koniec należy pamiętać o dokładnym wysuszeniu marynarki, co zajmie około dwóch godzin. Nie należy zostawiać mokrego płaszcza na zbyt długo, ponieważ pojawi się zapach pleśni.

Suszenie kurtki puchowej

Pranie kurtki puchowej jest istotną częścią dbania o nią. Usuwa ono nieprzyjemne zapachy, odmładza puch i poprawia jego właściwości izolacyjne. Powinni Państwo wyprać kurtkę puchową przed długą wyprawą z plecakiem lub wspinaczką, aby zmaksymalizować jej wydajność. Jeszcze lepiej jest ją dobrze wysuszyć, ponieważ mokre kurtki puchowe mają zwykle większe zbitki pierza. Po wysuszeniu mogą Państwo poklepać pióra, aby usunąć z nich resztki piór.

Jeżeli mają Państwo kurtkę puchową, suszenie jej po praniu może być przytłaczającym zadaniem. Czas suszenia zależy od wielkości kurtki, ale zazwyczaj potrzeba około trzech do pięciu godzin, aby całkowicie wyschła. Po tym czasie puch może być jeszcze wilgotny. W zależności od rodzaju puchu, może być konieczne użycie suszarki na niskim ogniu. Aby wydłużyć czas suszenia, należy rozłożyć kurtkę puchową na płasko i wyjmować ją z suszarki tak często, jak to możliwe.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska