Jak wyprać płaszcz z flauszu – polar

Piorąc płaszcz z polaru, należy być bardzo delikatnym. Pranie chemiczne zniszczy płaszcz, ponieważ wystawia materiał na działanie wysokiej temperatury, a tego nie chcemy. Jeśli nie mają Państwo pojęcia, jak prać płaszcz z polaru, oto kilka wskazówek:

Czyszczenie na sucho szkodzi polarowi, ponieważ naraża go na wysoką temperaturę

Jeśli chcą Państwo zachować puszystość swojego polaru, należy go regularnie prać. Pranie chemiczne szkodzi polarowi, wystawiając go na działanie wysokiej temperatury, a wybielanie swetra osłabia jego wodoodporność. Zamiast tego należy używać łagodnego detergentu bez wybielaczy i środków zmiękczających tkaniny. Światło słoneczne jest wybielaczem natury. Ale proszę się nie martwić, są sposoby czyszczenia polaru, które mu nie szkodzą.

PERC jest toksyczny dla środowiska i może być bardzo szkodliwy w przypadku rozlania. Jeśli rozpuszczalnik zostanie rozlany, może przejść przez fundamenty pralni chemicznej i kilka warstw skał i gleby. Rozpuszczalnik odparowuje, a następnie wydziela toksyny, które szkodzą środowisku. Powstające opary są tak szkodliwe, że pralnie chemiczne zakazały ich stosowania ze względów bezpieczeństwa.

Na całym świecie w branży pralni chemicznych zatrudnionych jest kilka milionów osób. Chociaż dominującą drogą narażenia jest wdychanie, rozpuszczalniki są również wchłaniane przez skórę. Do typowych rozpuszczalników używanych w pralniach chemicznych należą perchloroetylen (PCE), octan amylu i węglowodory, które nie są tak agresywne jak PCE. Zachowują one również około 12% rynku.

Pranie ręczne

Może się Państwu wydawać, że pranie ręczne płaszcza z polaru jest głupotą, ale kilka prostych wskazówek pomoże utrzymać jego wygląd jak nowy. Po pierwsze, należy unikać środków zmiękczających tkaniny, ponieważ osłabiają one i niszczą włókna płaszcza. Podczas prania płaszcza z polaru nie należy również używać proszków do suszenia lub kul do suszenia. Te rzeczy mogą rozerwać tkaninę, powodując, że stanie się ona nierówna i będzie wyglądać nieczysto.

Piorąc płaszcz z polaru, należy pamiętać, aby wybierać chłodną wodę. Ciepła woda może spowodować skurczenie się polaru. Jeśli boi się Pan ryzykować rozdarcie, proszę suszyć w suszarce bębnowej. Proszę też raczej powiesić go do wyschnięcia, niż suszyć w pralce, ponieważ może to spowodować, że płaszcz zachowa nieprzyjemny zapach. Nie należy jednak prasować płaszcza z polaru, jeśli jest bardzo brudny. W przeciwnym razie prasowanie sprawi, że będzie pomarszczona.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać wełniany płaszcz

Gdy kurtka jest już sucha, należy ją dokładnie wypłukać w chłodnej wodzie, aby usunąć wszelkie ślady mydła i brudu. Chociaż proces ten może wydawać się zniechęcający, celem jest usunięcie jak największej ilości brudu bez uszkodzenia materiału. Płukanie jest niezbędne, ponieważ nie chcą Państwo pozostawić na płaszczu żadnych baniek mydlanych! Powinni Państwo również starać się szorować polar szczotką o miękkim włosiu.

Prasowanie

Podczas prania płaszcza z polaru można również użyć żelazka do ubrań, aby pozbyć się zmarszczek. W tym celu należy obniżyć temperaturę i ustawić żelazko na odpowiednie ustawienie dla polaru. Ewentualnie, jeśli nie mają Państwo ustawień dla polaru, można użyć ustawień dla poliestru lub rayonu. Proszę pamiętać, aby powiesić płaszcz natychmiast po prasowaniu. Po zakończeniu procesu prania można wyprostować płaszcz za pomocą żelazka do ubrań.

W pierwszym kroku należy użyć najniższego ustawienia i prasować polar na płaskiej powierzchni. Proszę pamiętać, że polar jest delikatną tkaniną i może zostać uszkodzony przez wysoką temperaturę. Po użyciu żelazka należy użyć szczotki z miękkim włosiem, aby delikatnie wyszorować widoczne zagniecenia. Proszę pamiętać, aby żelazko było ustawione na niską temperaturę, ponieważ ustawienie na parę wodną spowoduje przypalenie polaru. Usunięcie odizolowanych zmarszczek zajmie kilka minut.

Jeśli mają Państwo polar z poliestru, można po prostu użyć nienagrzewającego się żelazka, aby pozbyć się zmarszczek. Powinni Państwo unikać stosowania ustawienia parowego na poliestrowym płaszczu, ponieważ tkanina się stopi. Ustawienie na parę będzie zbyt gorące i zniszczy płaszcz. Podobnie należy unikać prasowania polaru, jeśli nie wie się, jak prawidłowo go prasować. Proszę pamiętać, że tkanina poliestrowa ma być odporna na zagniecenia i nie wymaga prasowania.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska