Jak wyprać krzesła

Jak wyprać krzesła

Być może zastanawiałeś się, jak czyścić krzesła. Jest kilka różnych rodzajów krzeseł – z tkaniny, skóry, siatki, tapicerowane i inne. Poniżej możesz przeczytać instrukcje dotyczące każdego rodzaju materiału. Aby zachować ich piękno, postępuj dokładnie według wskazówek. Po wyczyszczeniu krzeseł powinieneś wysuszyć je na słońcu. Kiedy wyschną, możesz je wykorzystać do innych celów, na przykład do przechowywania. Powinieneś też unikać używania ostrych środków chemicznych, bo zniszczą one tkaninę i spowodują wyblaknięcie.

Krzesła z tkanin

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak prać krzesła z tkaniny. Zanim zastosujesz środek czyszczący, najpierw sprawdź plamę na małym kawałku materiału. Nie namaczaj siedziska. Upewnij się, że plama szybko wyschnie. Jeśli plama nie zostanie całkowicie usunięta, może być konieczne dogłębne czyszczenie. Na szczęście nie wymaga to dużej mocy pralki. Poniżej podajemy kilka pomocnych wskazówek, jak prać krzesła z tkaniny.

Jeśli masz dzieci i zwierzęta, rozlane płyny są nieuniknione. Nie chcesz zniszczyć wystroju pokoju, ale bardzo ważne jest, by jak najszybciej posprzątać rozlane płyny. Im dłużej plama pozostanie, tym trudniej będzie ją usunąć. Ponadto tapicerka materiałowa jest podatna na zaplamienia, dlatego do jej czyszczenia należy używać środków czyszczących na bazie wody. Jeśli plama jest na skórze, używaj czystych rozpuszczalników do czyszczenia na sucho.

Krzesła skórzane

Dowiedz się, jak prać skórzane krzesła, wykonując kilka prostych kroków. Po pierwsze, natychmiast wycieraj rozlane płyny. Choć może to być czasochłonny proces, dobrą radą jest użycie miękkiej, chłonnej szmatki. Może się zdarzyć, że będziesz musiał mieć pod ręką kilka szmatek, żeby szybko usunąć plamę. Jeśli plama jest trudna do usunięcia, użyj delikatnego mydła do rąk lub mydła do siodeł. Nałóż je na plamę i pocieraj, by równomiernie rozprowadzić mydło.

Do czyszczenia skórzanego fotela używaj wody destylowanej, a nie wody z kranu. Chlor zawarty w wodzie z kranu może być szkodliwy dla skóry. Zanim użyjesz środka czyszczącego na całej powierzchni, zrób mały test. Kiedy już będziesz wiedział, jakiego środka czyszczącego potrzebujesz, użyj go na swoich skórzanych krzesłach. Następnie użyj szmatki z mikrofibry lub osusz niewielką powierzchnię, zanim dokładnie ją wyczyścisz. Następnie wytrzyj powierzchnię suchą szmatką i ponownie zastosuj tę samą technikę.

Krzesła siatkowe

Aby wyczyścić meble siatkowe, powinieneś użyć bezpiecznego środka dezynfekującego. Środek dezynfekujący o odpowiednim pH nie uszkodzi tkaniny siatkowej i powinien być rozpylony na główną część krzesła. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego środka dezynfekującego, możesz użyć ciepłej wody z mydłem. Możesz też użyć chusteczki nasączonej ciepłą wodą do wytarcia rys i innych śladów. Podczas czyszczenia mebli siatkowych zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać śpiwór w pralce

Używając odkurzacza z przystawką szczotkową, odkurz wszystkie zdejmowane części krzesła z siatki. Pomoże to usunąć brud i pozostałości z tkaniny. Następnie użyj szmatki, by delikatnie wytrzeć krzesło, stosując delikatny nacisk. Uważaj, by nie zetrzeć płynu z mydłem na wewnętrzną piankową poduszkę. Po zakończeniu osusz krzesło z siatki szmatką. Pełne usunięcie brudu może wymagać kilku suszeń.

Krzesła tapicerowane

Możesz się zastanawiać, jak czyścić krzesła tapicerowane. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim ważne jest, by czyścić krzesła tapicerowane w delikatny sposób, by ich nie uszkodzić. Myjąc krzesła tapicerowane, upewnij się, że nie używasz detergentów zawierających ostre środki chemiczne. Alternatywnie możesz użyć roztworu ekologicznego środka piorącego. Zmieszaj jedną łyżeczkę płynnego środka piorącego z jednym litrem wody. Następnie użyj ściereczki z mikrofibry nasączonej tym roztworem. Pamiętaj, by po pewnym czasie wytrzeć roztwór.

W zależności od rodzaju tkaniny możesz użyć mieszaniny ciepłej wody i 1/2 łyżeczki bezbarwnego płynu do mycia naczyń. Ta mieszanka wytworzy dużo piany. Teraz użyj miękkiej szczotki do przetarcia tapicerki, unikając wszelkich otarć. Pamiętaj, by nakładać roztwór lekko i pracować małymi partiami. Kiedy skończysz, wytrzyj tapicerkę czystą, wilgotną szmatką. Pozwól meblom wyschnąć, zanim użyjesz ich ponownie. W przypadku poduszek tapicerskich wypierz drugą stronę materiału po tym, jak przednia strona całkowicie wyschnie.

Krzesła z ekoskóry

Aby utrzymać swoje krzesła z ekoskóry w nieskazitelnym stanie, powinieneś regularnie czyścić je miękką ściereczką z mikrofibry zwilżoną zimną wodą z mydłem. Po prostu przeciągnij szmatką po części krzesła wykonanej z ekoskóry. Po wyczyszczeniu dokładnie wysusz. Możesz też zastosować kremy lub olejki, które sprawią, że krzesło będzie błyszczące i trwałe. Pamiętaj, by unikać ostrych środków chemicznych, bo mogą one uszkodzić materiał i uwalniać nieprzyjemne zapachy.

Po pierwsze, powinieneś unikać używania ściernych środków czyszczących do krzeseł z ekoskóry. Najlepiej jest unikać ostrych środków chemicznych, bo mogą one uszkodzić sztuczną skórę i wysuszyć ją. Jeśli nie możesz pozbyć się plam z krzesła za pomocą powyższych wskazówek, możesz też wyczyścić je miękką szmatką zwilżoną wodą. Unikaj używania ostrych środków czyszczących, które mogą uszkodzić tkaninę.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska