Jak wyprać sztuczne futro

Jak wyprać sztuczne futro

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, czyszcząc sztuczne futro. Po pierwsze, powinieneś prać je ręcznie tylko wtedy, gdy nie masz innej możliwości. Po drugie, powinieneś unikać umieszczania futra w pobliżu źródeł ciepła lub podczas ulewy. Wreszcie, pranie chemiczne powinno być konieczne tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Jeśli nie jesteś pewna, jak czyścić sztuczne futro, przeczytaj instrukcje na opakowaniu. To pomoże ci zadbać o futro i utrzymać jego najlepszy wygląd.

Pranie ręczne jest bezpieczniejsze dla sztucznego futra

Najlepszym sposobem na pielęgnację sztucznego futra jest pranie ręczne. Aby to zrobić, zmieszaj niewielką ilość łagodnego detergentu z zimną wodą. Większe przedmioty z futerka wymagają większej ilości detergentu. Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta, aby użyć odpowiedniej ilości detergentu. Alternatywnie możesz posypać kurtkę futrzaną przed praniem odrobiną mączki kukurydzianej. Wchłonie ona olej i brud, a następnie możesz użyć szczotki, by usunąć jej nadmiar.

Możesz też użyć pralki, ale nie jest to zalecane, bo sztuczne futro ma tendencję do prania. Aby nie uszkodzić materiału, ustaw go na delikatny cykl prania i unikaj suszenia w suszarce. Jeśli masz czas, możesz też wyprać swoje sztuczne futro ręcznie. W tym celu użyj letniej, zimnej wody w wannie. Pamiętaj, by sprawdzić metkę i użyć łagodnego detergentu, by uniknąć skurczenia się futra.

Unikaj umieszczania futra w pobliżu źródeł ciepła

Aby utrzymać futro w czystości, unikaj umieszczania go w pobliżu źródeł ciepła, takich jak kaloryfery czy grzejniki. Chociaż sztuczne futro jest lekkie, może stać się ciężkie, kiedy jest mokre. Jeśli twoje sztuczne futro nie jest często używane, możesz je wysuszyć, wieszając je na sznurze do wieszania ubrań. Susząc futro na wieszaku, użyj drewnianego wieszaka, który zatrzyma nadmiar wody. Unikaj umieszczania sztucznego futra w pobliżu źródeł ciepła i nie używaj grzejnika ani klimatyzacji, chyba że przedmiot jest do tego przeznaczony.

Aby zapobiec plątaniu się i pruciu, ręcznie podklej szwy igłą i nitką. Aby mieć pewność, że materiał nie będzie się plątał, używaj dłuższych ściegów, od 2,5 do 3. Zawsze używaj marginesu na szwy od 1/4 do 1/2 cala. Pamiętaj, że podczas szycia lżejsza tkanina powinna zawsze znajdować się na wierzchu. W przeciwnym razie może zaczepiać się o maszynę. Jest to normalny efekt pracy z futerkiem.

Dodatkowe tematy:   Jak doprać białe skarpetki merino, by nie zniszczyć materiału?

Unikaj ulewnych deszczy

Zanim zaczniesz prać swoje futrzane rzeczy, upewnij się, że używasz delikatnego detergentu. Użyj niewielkiej ilości detergentu przeznaczonego do wełny i delikatnych tkanin. Nie używaj do prania zmiękczaczy do tkanin ani ostrych detergentów. Jeśli to możliwe, unikaj prania rzeczy podczas silnej ulewy. Kiedy nadejdzie czas prania sztucznego futra, pamiętaj, by położyć je do wyschnięcia w ciepłym pomieszczeniu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Duże elementy mogą potrzebować nawet 48 godzin, by wyschnąć na powietrzu.

Innym sposobem na wyczyszczenie sztucznego futra jest użycie specjalnie przygotowanego płynu do czyszczenia. Zminimalizuje to możliwość uszkodzenia materiału. Nie używaj zwykłych detergentów ani szamponów, ponieważ mogą one powodować matowienie i plamy. Podczas prania sztucznego futra zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Unikaj też zanurzania sztucznego futra w wodzie, bo może to zniszczyć jego połysk. Jednak ulewne deszcze mogą spowodować, że będziesz musiał wydać dodatkowe pieniądze na czyszczenie.

Unikaj czyszczenia futra na sucho

Aby dobrze wyczyścić swoje sztuczne futro, powinnaś użyć delikatnego detergentu zmieszanego z chłodną wodą. Im większa objętość twojego futra, tym więcej detergentu będziesz musiała użyć. Zawsze sprawdzaj na etykiecie detergentu, by znać prawidłowy stosunek wody do detergentu. Możesz użyć środków takich jak Woolite lub Tide, które usuwają tłuszcz, a jednocześnie chronią delikatne materiały. Kiedy pierzesz swoje sztuczne futro, unikaj gorącej wody, bo może ona uszkodzić włókna.

Sztuczne futro możesz prać ręcznie lub w pralce. Jeśli masz plamy, użyj wysokowydajnej pralki z łagodniejszym mieszaniem. Dobrze jest raz w sezonie wyprać sztuczną sierść na sucho, ale jeśli pojawi się plama lub zabrudzenie, zaleca się czyszczenie punktowe. Możesz też oddać swoje sztuczne futro do pralni chemicznej w swoim mieście. Upewnij się tylko, że korzystasz z usług dobrze wyszkolonej pralni.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska