Jak wyprać kaptur z futerkiem

Jak wyprać kaptur z futerkiem

Jeżeli szukają Państwo informacji o tym, jak czyścić i konserwować kaptur z futerkiem, to dobrze trafiliście. Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak prać i suszyć w suszarce bębnowej Państwa okap. Przed przystąpieniem do prania należy upewnić się, że usunęli Państwo z kaptura wszystkie elementy mocujące. Pamiętając o tym, należy myć okap w zimnej wodzie. Jeżeli mają Państwo suszarkę, można również użyć trybu szybkiego, aby usunąć nadmiar wody.

Jak pielęgnować kaptur z futrem

Jak pielęgnować kaptur z futrzanym wykończeniem wymaga trochę troski. W przypadku wykończenia z prawdziwego futra, należy je wyprać osobno i wysuszyć. Jeżeli jest ono wykonane z futra sztucznego, można je prać jak zwykle, ale nigdy nie prasować, ponieważ to je zniszczy. Można również czyścić punktowo małe plamy, ale należy je prać tylko ręcznie. Sztuczne futro może wyjść w kawałkach, dlatego należy je delikatnie wyszczotkować.

Jak czyścić kaptur z futrem

Podczas gdy kaptur z prawdziwego futra należy prać ręcznie, ważne jest, aby nie prasować obszycia, ponieważ ciepło może zniszczyć futro – Ten fragment przedstawia badania zespołu redakcyjnego strony internetowej https://dom-dla-ciebie.com.pl. W przypadku futra syntetycznego, należy używać delikatnego cyklu suszenia, aby zapobiec jego roztopieniu i powstaniu matowego bałaganu. Po wysuszeniu należy delikatnie wyszczotkować wykończenie, aby usunąć nadmiar brudu. Jeśli obawia się Pan, że futro odpadnie, najlepiej trzymać je z dala od deszczu.

Jeżeli kaptur jest wykonany z naturalnego futra, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i ciepła. Proszę suszyć kaptur w chłodnym, suchym miejscu. Można również użyć szczotki specjalnie przeznaczonej do futra, aby usunąć duże zmatowiałe kępy bez uszkadzania włókien. Jeżeli okap ma zapach stęchlizny, proszę spróbować posypać go sodą oczyszczoną. Należy pozostawić go do wyschnięcia na powietrzu przez około tydzień, a następnie wytrząsnąć, aby usunąć sodę oczyszczoną.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać sznurówki

Jeżeli kaptur jest wykończony sztucznym futrem, należy unikać prania go. Futerko ma tendencję do zamaczania się, a wilgoć może powodować jego puszenie się. Przed ponownym założeniem kaptura należy pozostawić go do wyschnięcia. Nie należy również używać płynu do płukania tkanin, ponieważ pozostawia on plamy na futrze i niszczy włosie. Tak więc trzeba uważać na ten delikatny materiał.

Jak suszyć w suszarce bębnowej kaptur z futrem

Aby wysuszyć kaptur z futrem w suszarce bębnowej, należy użyć chłodnej wody i łagodnego detergentu. Im bardziej obszerne futro, tym więcej detergentu będzie potrzebne. Zawsze należy sprawdzić na metce, jaka proporcja wody do detergentu jest potrzebna dla danego ubrania. Może Pan użyć Woolite lub Tide, które są przeznaczone do usuwania tłuszczu i ochrony delikatnych tkanin. Nie można jednak suszyć w suszarce bębnowej dużego kaptura, ponieważ spowoduje to wyżymanie futra.

Jeżeli kupili Państwo nowy kaptur ze sztucznego futra, mogą go Państwo suszyć w suszarce bębnowej tak, jak tradycyjny płaszcz. Do prania można użyć zimnej wody i delikatnego programu. Przed włożeniem do suszarki należy pamiętać, aby go wypuszyć. Proszę nie używać wybielaczy i zawsze dokładnie wypłukać i wysuszyć ubranie. Jeżeli kaptur ma jakieś aplikacje, należy je zdjąć przed praniem.

Inną możliwością jest ręczne pranie kaptura z futrem. Jeżeli kaptur jest odpinany, można go prać i suszyć osobno. Jeżeli pierze się kaptur z futrem sztucznym, przed praniem należy również zdjąć obszycie. Aby odrestaurować sztuczne futro, należy użyć metody czyszczenia chemicznego. Aby nie usuwać futrzanego wykończenia, można je delikatnie wyczyścić szczotką.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska