Jak wyprać sznurówki

Jak wyprać sznurówki

Być może zastanawiasz się, jak prać sznurowadła. Jest kilka metod, których możesz użyć, by usunąć brud i inne plamy. Jeśli jednak jesteś początkujący i nie wiesz, jakich rozwiązań użyć, czytaj dalej, by poznać najlepszy sposób na czyszczenie sznurowadeł. Użycie octu, wybielacza i sody oczyszczonej może skutecznie wyczyścić sznurowadła i sprawić, że znów będą wyglądały jak nowe. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, jak prawidłowo prać sznurowadła i uniknąć ich zniszczenia.

Sznurówki Yeezy

Usuwanie uporczywych zabrudzeń może być trudne, zwłaszcza z grubych sznurowadeł Yeezy. W takim przypadku musisz uważać, by zdejmować sznurowadła powoli i ostrożnie, by nie uszkodzić agletów. Nie ciągnij też za sznurówki zbyt mocno, bo możesz je uszkodzić. Sznurówki Yeezy możesz wymienić, kupując je przez internet lub w lokalnym sklepie obuwniczym.

Wybiel

Jeśli chcesz nadać swoim brudnym sznurowadłom świeży wygląd, spróbuj je wybielić. Używając siatkowego worka na pranie, umieść sznurówki w roztworze i pozwól im nasiąknąć przez kilka minut. Po namoczeniu wymieszaj je szpatułką, żeby usunąć nadmiar wybielacza. Kiedy sznurówki będą już czyste, możesz umieścić je w siatkowym worku na pranie i włożyć do pralki. Aby wyprać sznurówki, włącz gorący program i użyj zwykłego detergentu. Jeśli nie uda ci się znaleźć niedrogiej pary sznurówek, zawsze możesz kupić więcej.

Soda oczyszczona

Używanie sody oczyszczonej do prania sznurowadeł to prosty sposób na utrzymanie ich w świeżości i bieli. Substancji tej można używać do wielu rodzajów butów, w tym do zamszu, płótna i białego winylu. Odrobina sody bardzo pomaga w czyszczeniu zabrudzonych sznurowadeł. Jeśli chcesz, by sznurówki jak najdłużej wyglądały świeżo, możesz też posypać je bezpośrednio sodą oczyszczoną. Aby zrobić pastę, po prostu zmieszaj jedną filiżankę sody oczyszczonej z jednym galonem wody. Po wymieszaniu nanieś sodę na sznurówki, pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz.

Dodatkowe tematy:   Kompleksowy przewodnik prania namiotów

Ocet

Czyszczenie butów za pomocą octu może być upierdliwe. Biały ocet jest naturalnym środkiem dezynfekującym i działa o wiele lepiej niż komercyjne rozwiązania. Przetestuj roztwór na małej powierzchni, zanim zastosujesz go na całym bucie. Jeśli masz skórzane buty, nałóż na plamy niewielką ilość białego octu. Po jednym dniu ocet powinien przestać być wyczuwalny, a ty możesz zająć się swoimi sprawami.

Mydło

Do czyszczenia kolorowych sznurowadeł możesz użyć zlewu. Używając nietoksycznego mydła, wyczyść sznurowadła i mocz je przez piętnaście do dwudziestu minut. W trakcie namaczania mieszaj roztwór, by usunąć uporczywe plamy. Choć może się to wydawać nieco ekstremalne, ta metoda załatwi sprawę. Piana z mydła pomoże rozluźnić nagromadzony brud i zanieczyszczenia. Możesz też użyć szczotki, by usunąć uporczywe plamy.

Czyszczenie sznurowadeł w zlewie

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie sznurowadeł, ale najskuteczniejszą metodą jest mycie ręczne. Możesz też użyć łagodnego detergentu. Po prostu zmieszaj łyżkę stołową proszku do prania z ciepłą wodą i niewielką ilością wody. W przypadku białych sznurowadeł możesz też użyć wybielacza do ich czyszczenia. Jeśli używasz detergentu, powinieneś użyć roztworu zawierającego od trzech do czterech łyżek stołowych detergentu na galon wody. Następnie namocz sznurówki przez kilka minut. Aby usunąć detergent, możesz użyć szczoteczki do zębów, by delikatnie wyszorować brud ze sznurówek.

Czyszczenie sznurowadeł przy pomocy odplamiacza

Czyszczenie sznurowadeł środkiem do usuwania plam pozwoli usunąć uporczywe plamy, ale musisz być świadomy, że wymaga to czasu i wysiłku. Proces ten polega na namoczeniu sznurowadeł w roztworze zawierającym wybielacz lub wodę utlenioną i pozostawieniu ich na co najmniej 15 minut. Po tym czasie dokładnie wypłucz, by uniknąć powstawania plam. Ponadto środek do usuwania plam powinien być rozcieńczony wodą.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska