Jak wyprać dywan z długim włosiem

Jak wyprać dywan z długim włosiem

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak prać dywan z długim włosiem, to dobrze Państwo trafili. Ten artykuł pokaże Państwu, jak skutecznie wyprać dywan, od odkurzania po pranie ręczne. Proszę czytać dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, aby Państwa dywan wyglądał jak najlepiej. I proszę nie zapomnieć o jego właściwym czyszczeniu przy pomocy grabi do dywanów i szczotki o szerokich zębach. Jeśli używa Pan odkurzacza, proszę użyć odkurzacza o niskim runie z krótką ssawką.

Pranie ręczne

Przed praniem dywanu z długim włosiem należy najpierw przeprowadzić test farbowania, aby upewnić się, że kolory pozostaną trwałe i zapobiec ewentualnemu przenoszeniu barwnika. Po tym teście dywan należy wyczyścić ręcznie, używając naturalnego mydła i mieszając. Po ustabilizowaniu dywanu, można go wyprać w pełnym zanurzeniu. Ta metoda polega na głębokim wnikaniu mydła we włókna. Całkowite wyczyszczenie dywanu może potrwać kilka godzin.

Aby wyczyścić dywan z długim włosiem, należy najpierw użyć płynnego środka czyszczącego, przeznaczonego do tkanin wełnianych. Taki płynny środek czyszczący to zazwyczaj Woolite lub podobny. Należy go wymieszać z ciepłą wodą, aż powstanie błotnista mieszanina. Następnie należy rozpocząć szorowanie dywanu, wykonując pociągnięcia jedną stopą, zgodnie z kierunkiem krawędzi. Po wyczyszczeniu dywanu można również użyć gumowej miotły lub szczotki z miękkim włosiem, aby delikatnie usunąć uporczywy brud.

Odkurzanie

Jeżeli rozważają Państwo odkurzanie w celu wyprania swojego dywanu z długim włosiem, istnieje kilka różnych rodzajów dywanów, które można wykorzystać. Najpopularniejsze z nich to tuftowane i tkane. Oba rodzaje dywanów wykorzystują lateks, aby utrzymać włókna razem. Innym rodzajem dywanu z długim włosiem jest dywan shag. Najlepszy odkurzacz do tego typu dywanów ma kilka opcji, w tym ssanie i szczotkowanie. Najlepiej jest myśleć o procesie odkurzania dywanu w taki sam sposób, jak o odkurzaniu pokoju lub dywanu.

Aby rozpocząć odkurzanie dywanu z długim włosiem, należy go odwrócić i odsłonić spód. W ten sposób rozluźni się brud i zanieczyszczenia, które mogły być uwięzione pod jego runem. Następnie należy stanąć na krawędzi dywanu, aby go odkurzyć. Proszę się upewnić, że odsuwają Państwo głowicę od siebie, aby utrzymać dobre ssanie. Po zakończeniu odkurzania należy rozwinąć dywan i wytrzeć podłogę.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać torebkę

Używanie szczotki z szerokimi zębami

Aby prawidłowo wyprać dywan z długim włosiem, należy wybrać pojemnik ze szczotką elektryczną i za pomocą przystawki do tapicerki przejechać szczotką z boku na bok po runie. Kurz powinien być usuwany za pomocą elektrycznej zamiatarki. W ten sposób kurz nie zostanie rozbity i nie spowoduje unoszenia się kawałków wełny w powietrzu. Gdy dywan jest już suchy, należy odkurzyć tył, który nie jest typowym kierunkiem runa.

Do prania stosunkowo małego dywanu shag można również użyć dużej, miękkiej szczotki. W przeciwieństwie do innych materiałów, sztuczne futro ma włókna polimerowe i może się łatwo złamać. Prawidłowe szczotkowanie pomaga uniknąć uszkodzenia włókien, jednocześnie tworząc puszysty i gęsty wygląd. Prawidłowe szczotkowanie dywanu sprawi, że włókna pozostaną czyste i puszyste. Po zakończeniu czyszczenia należy kilka razy wstrząsnąć dywanem, aby usunąć nadmiar wody. Jeśli to konieczne, należy użyć metalowej szczotki o szerokich zębach, którą można kupić w sklepie zoologicznym.

Użycie grabi do dywanów

Grabie do dywanów są doskonałym narzędziem do czyszczenia Państwa dywanów z długim włosiem. Narzędzie to działa w przeciwnym kierunku niż normalne narzędzia czyszczące, wytłaczając włókna dywanu. Grabie do dywanów są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, mają sztywne zęby, które są wystarczająco wytrzymałe do użytku domowego, ale nie wystarczająco wytrzymałe do użytku komercyjnego. Nie powinni Państwo używać grabi do dywanów do prania ubrań.

Grabie do dywanów to małe narzędzia z długimi rączkami, które służą do pielęgnacji kudłatych włókien dywanu. Przy pomocy grabi można usunąć brud, sierść zwierząt domowych i inne zanieczyszczenia z głębi włókien. Grabie najlepiej sprawdzają się w miejscach, gdzie często odbywa się duży ruch pieszy. Grabie można przechowywać, gdy nie są używane, co czyni je praktycznym narzędziem dla zapracowanych domowników.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska