Jak wyprać dywan na sucho

Jak wyprać dywan na sucho

Jak wyczyścić dywan na sucho da Państwu korzyści czyszczenia bez użycia chemii, bez konieczności użycia wilgoci. Jest to skuteczniejszy sposób na pozbycie się brudu, plam, alergenów i żwiru, a schnięcie trwa znacznie dłużej. Ta metoda jest najlepsza dla dywanów i tapicerek wykonanych z delikatnych materiałów. W tym artykule znajdą Państwo detergenty przeznaczone specjalnie do czyszczenia na sucho. Detergenty te są łagodne dla powierzchni dywanu, ale skutecznie zabijają bakterie we włóknach.

Czyszczenie na sucho jest metodą wolną od chemii

Jeśli chcą Państwo uzyskać głębokie czyszczenie bez użycia środków chemicznych, powinni Państwo zdecydować się na metodę czyszczenia na sucho. Ta metoda nie jest jednak zbyt skuteczna i może sprawić, że następnego dnia dywan będzie wilgotny. Dlatego zaleca się wynajęcie fachowca do czyszczenia dywanów, który wykona tę pracę. Na szczęście istnieje kilka opcji czyszczenia na sucho. Przyjrzyjmy się trzem z nich:

Pierwsza z nich zużywa mniej wody niż pozostałe. W drugiej metodzie wykorzystuje się suche środki chemiczne rozpylane na powierzchni dywanu i komercyjny odkurzacz o dużej mocy do usunięcia roztworu czyszczącego. W odróżnieniu od czyszczenia suchymi środkami chemicznymi, czyszczenie parą wymaga znacznie więcej czasu, ponieważ włókna dywanu nasycają się wodą, co powoduje rozpad włókien. Ostatecznie, ta metoda jest lepsza dla domów, w których są zwierzęta domowe i dzieci.

Wykorzystuje niewiele lub wcale wilgoci

Mogą Państwo wyczyścić dywan na sucho w domu przy użyciu niewielkiej ilości wilgoci, pod warunkiem, że wykonają Państwo kilka prostych kroków. Pierwszym krokiem jest odkurzanie. Następnie należy użyć szczotki z miękkim włosiem lub palców, aby równomiernie rozprowadzić roztwór enkapsulujący. Po odkurzeniu można wlać rozcieńczony roztwór do pompki rozpylającej. Suchy dywan będzie prawie suchy, ale nie będzie całkowicie suchy. To nie jest trwałe rozwiązanie.

Istnieje kilka mitów na temat czyszczenia dywanów na sucho. Po pierwsze, że nie schnie tak szybko jak czyszczenie parowe. Prawda jest taka, że ten rodzaj czyszczenia może w rzeczywistości trwać dłużej, zanim wyschnie. Przyczyną tego jest szybkość ekstrakcji wody. Podczas gdy czyszczenie parowe może usunąć 95% wody, pozostawia dywan lekko wilgotny. Z tego powodu całkowite wyschnięcie zajmie od trzech do sześciu godzin, ale czas ten może się wydłużyć w zależności od rodzaju dywanu, jaki Państwo posiadają.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kurtkę puchową

Usuwa brud, plamy, żwirek, alergeny

Kiedy czyścimy dywany, nie tylko je pierzemy. Wnoszą Państwo również roztocza kurzu i inne alergeny, które mogą wywoływać ataki astmy i reakcje alergiczne. Ponadto, brud i żwirek z zewnątrz wsiąka w dywan, przez co nie można go usunąć zwykłym odkurzaniem. Ponadto, dywany mają tendencję do zatrzymywania cząsteczek białek alergenów, które mogą wywoływać katar, egzemę i ataki astmy. Te czynniki mogą sprawić, że czyszczenie dywanów będzie trudnym zadaniem, a jeśli nie będzie Pan tego robił regularnie, skończy się to dla Pana niehigienicznym dywanem i niezdrowym środowiskiem.

W procesie czyszczenia na sucho, płynny rozpuszczalnik jest rozpylany na dywan, aby usunąć brud, żwir, plamy i alergeny. Płynny środek czyszczący jest następnie nanoszony na włókna. Wysokoobrotowy ekstraktor VAC firmy Totally Dry usuwa zaschnięte zabrudzenia i otwiera włókna, dzięki czemu proces czyszczenia jest bardziej efektywny.

Suszenie trwa dłużej

To normalne, że schnięcie dywanu trwa nieco dłużej niż zwykle. Dywany mogą wyschnąć w ciągu sześciu do dwudziestu czterech godzin. Może to jednak potrwać jeszcze dłużej, jeżeli nie przebywają Państwo w ciepłym pomieszczeniu. W takim przypadku można zdecydować się na otwarcie okna, dzięki czemu wilgotne powietrze zamieni się w suche, co skróci czas schnięcia. A jeśli mają Państwo w domu okno, można je również zostawić otwarte.

Jeśli chcieliby Państwo przyspieszyć proces suszenia, można zainstalować w pokoju wentylator sufitowy lub biurkowy. Mogą one pomóc w szybszym wysuszeniu dywanu niż wentylator sufitowy, który jest bardziej wydajny w cyrkulacji powietrza. Można również zainstalować w pokoju klimatyzator, ale należy pamiętać, że nie cyrkuluje on powietrza tak dobrze jak wentylator, a także nie ma takiej samej świeżości jak wentylator. Jeśli ma Pan szczęście, że go Pan ma, to może to być jedyna możliwość.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska