Jak wyprać śpiwór w pralce

Jak wyprać śpiwór w pralce

Zanim rozpoczniesz proces prania, powinieneś najpierw dobrze wypłukać śpiwór. Następnie złóż śpiwór w kształt walca. Nie wykręcaj go ani nie wyżymaj! Następnie dodaj zimnej wody, dokładnie wypłucz i ponownie zwiń w kształt walca. Powtarzaj ten proces w razie potrzeby. Po każdym cyklu powieś śpiwór do wyschnięcia. Całkowite wysuszenie śpiwora zajmie około ośmiu godzin.

Indeks

Jak długo trwa pranie śpiwora?

Jeśli nie posiadasz pralki przeznaczonej specjalnie do prania śpiworów, nie możesz wyprać śpiwora w zwykłej pralce. Poza tym domowe pralki nie są wystarczająco duże, by prać duże, nieporęczne śpiwory. Ponadto domowe pralki często nie mają odpowiedniej siły piorącej, co może zniszczyć śpiwór i zmniejszyć jego sprężystość. Najlepszym sposobem na wypranie śpiwora jest użycie pralki o rozmiarach komercyjnych. Do czyszczenia puchu użyj łagodnego środka piorącego w płynie, takiego jak Nikwax Tech Wash. Napełnij wannę do połowy i dodaj mydło.

Przed praniem śpiwora przeczytaj najpierw instrukcje na metce i użyj możliwie najdelikatniejszego cyklu prania. Powinieneś też wyprać go od wewnątrz, jeśli masz śpiwór wodoodporny. Wypierz go kilka razy i upewnij się, że puch został dokładnie wypłukany. Następnie rozwieś ją do wyschnięcia. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić bęben przed suszeniem, bo może on powodować powstawanie zadziorów lub innych niedoskonałości na tkaninie, więc koniecznie sprawdź go przed rozpoczęciem suszenia.

Po wypraniu śpiwora w pralce możesz go wysuszyć, wieszając go na zewnątrz lub kładąc na suszarce. Po wysuszeniu możesz go włożyć do suszarki. Pamiętaj jednak, by używać suszarki, która pasuje do śpiwora. Najlepszym rozwiązaniem może być nawet skorzystanie z pralni, by go wysuszyć.

Aby wyczyścić śpiwór, musisz go regularnie prać. Nadmierne pranie może sprawić, że materiał straci swoją sprężystość. Idealnie byłoby prać go przynajmniej raz w roku. Nigdy go nie wybielaj ani nie prasuj. Jeśli śpiwór stracił swoją sprężystość lub przyciemnił się brudem, czas go wyprać. Podczas prania postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, bo mogą się one różnić.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać dywan na sucho

Pranie ręczne śpiwora w pralce

Pierwszym krokiem podczas prania ręcznego śpiwora jest namoczenie go w ciepłej wodzie. Dodaj delikatne mydło, zgodnie z instrukcjami producenta. Unikaj silnych środków piorących, bo mogą one spowodować, że śpiwór zacznie brzydko pachnieć i rozmnożą się w nim bakterie. Następnie delikatnie poruszaj workiem, ugniatając tkaniny, by usunąć z nich brud i zanieczyszczenia. Pozostaw worek do namoczenia na co najmniej 20 minut. Przed odłożeniem śpiwora na miejsce dokładnie go wysusz.

Aby wyprać śpiwór w pralce, użyj pół filiżanki mydła w płynie bez detergentu. Jeśli nie masz pralki, możesz kupić środek przeznaczony do prania śpiworów. Upewnij się, że używasz delikatnego cyklu prania z zimną lub ciepłą wodą. Możesz też dodać dodatkowe cykle wirowania, by wycisnąć nadmiar wody. Następnie powieś śpiwór do wyschnięcia.

Od czasu do czasu na śpiworze mogą pojawić się plamy. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest wypranie śpiwora w cyklu prania w zimnej wodzie z użyciem łagodnego detergentu. Następnie powieś śpiwór do wyschnięcia na stojaku do suszenia. Może to potrwać do trzech godzin i może być konieczne pozostawienie go na noc do wyschnięcia. Śpiwór, który jest całkowicie suchy, jest na wagę złota.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego środka piorącego, zamiast płynu do prania puchu możesz użyć łagodnego mydła. Po praniu powieś śpiwór w dobrze wentylowanym miejscu. Nie zapomnij o przestrzeganiu instrukcji producenta przed próbą prania śpiwora. Możesz też skorzystać z usług pralni, która specjalizuje się w praniu śpiworów. Jest to najlepszy sposób dbania o śpiwór.

Piorąc śpiwór ręcznie, używaj specjalnego detergentu przeznaczonego do puchu. Zwykły proszek do prania pozbawi puch naturalnych olejków. Zamiast tego używaj mydła przeznaczonego specjalnie do puchu. W ten sposób twój śpiwór pozostanie czysty i zachowa swoją sprężystość. Śpiwór puchowy możesz znaleźć w Mountain Warehouse, sklepie, który sprzedaje śpiwory puchowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi prania, by zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty prania śpiwora puchowego.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska