Jak wyprać ścierki kuchenne

Szczotki do mycia naczyń to najbezpieczniejszy sposób na mycie naczyń. Nie zatrzymują zapachów i schną szybciej niż gąbki celulozowe. Aby uzyskać bardziej higieniczne rozwiązanie, spróbuj użyć białego octu. Usunie on wszelkie zalegające zapachy. Jeśli nie masz pod ręką białego octu, spróbuj amoniaku. Obie te substancje świetnie czyszczą ścierki do naczyń. Ściereczki z mikrofibry są też lepsze niż gąbki celulozowe.

Szczotki do mycia naczyń są najbardziej higieniczną opcją mycia naczyń

Szczotka do mycia naczyń jest o wiele bardziej higieniczna niż gąbka. Główna różnica między tymi dwoma przedmiotami polega na tym, że szczotki nie są siedliskiem bakterii i zarazków oraz schną znacznie szybciej niż gąbki. Wadą używania gąbki jest to, że trudno jest umyć szczotkę po każdym użyciu. Jej mycie zajmuje też więcej czasu, więc jeśli martwisz się o standardy higieniczne, wybierz szczotkę – Te dane są wynikiem badań zespołu portalu vividbeauty.pl.

Dobra szczotka do naczyń jest zaprojektowana tak, by docierać do najmniejszych zakamarków naczyń. Elastyczne włosie pozwala im dotrzeć do dna szklanek i do przyklejonych do nich zabrudzeń na garnkach i patelniach. Niektóre szczotki mają ergonomiczne uchwyty dla maksymalnej wygody podczas używania ich w zmywarce. Niektóre szczotki mają dodatkowe funkcje, w tym dozowniki na detergenty i pojemniki do przechowywania. Sprawdzają się też lepiej w przypadku naczyń z powłokami nieprzywierającymi.

Biały ocet usuwa zalegające zapachy

Jednym ze sposobów na usunięcie zapachów z ręczników kuchennych jest umycie ich w białym occie. Ten prosty domowy środek skutecznie usuwa zapachy z ręczników, nie dodając do prania żadnych dodatkowych składników. Ten roztwór można zastąpić sodą oczyszczoną, jeśli ręczniki mają specyficzny zapach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dodaj mieszankę do cyklu prania po wypraniu ręczników.

Możesz też użyć tego roztworu do plastikowych naczyń i pojemników na próżnię. Zmieszaj równe części octu i gorącej wody. Wlej mieszankę do naczynia, dokładnie je wypłucz, a następnie powieś do wyschnięcia. Ten sposób świetnie sprawdza się też w usuwaniu zapachów z plastikowych pojemników na żywność. Pamiętaj, by zawsze zdejmować pokrywki, kiedy przechowujesz plastikowe pojemniki na żywność, ponieważ mogą one czasem wchłaniać nieprzyjemny zapach.

Ściereczki z mikrofibry schną szybciej niż gąbki celulozowe

Ściereczki z mikrofibry są zrobione z bardzo cienkich włókien, które są 100 razy cieńsze niż ludzki włos. Włókna te są niezwykle chłonne i szybko schną, dzięki czemu świetnie nadają się do sprzątania i odkurzania. Mają też właściwości elektrostatyczne, co sprawia, że są idealnym wyborem do czyszczenia stali nierdzewnej, szkła i innych powierzchni. Można je też prać w pralce i wymagają niewielkiej ilości detergentu. Ściereczki z mikrofibry świetnie sprawdzają się też w podróży, ponieważ odprowadzają wodę z powierzchni skóry, dzięki czemu pozostaje ona świeża.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać podsufitkę w samochodzie

W tym teście zdecydowanym zwycięzcą okazała się Naturalna Gąbka Morska. Gąbka zmieściła prawie cały kubek wody, podczas gdy uniwersalny zmywak Lysol tylko pół kubka. Kolejnym czynnikiem wpływającym na czas schnięcia jest to, jak długo gąbka pozostaje wilgotna po czyszczeniu, ponieważ bakterie i cząsteczki jedzenia mogą się wtedy gromadzić i rozmnażać. Gąbki o najdłuższym czasie schnięcia były najbardziej chłonne.

Amoniak jest świetnym środkiem do czyszczenia ścierek do naczyń

Amoniak jest niedrogim środkiem czyszczącym domowej roboty. Substancja ta łatwo rozpuszcza się w wodzie, pozostawiając połysk bez smug. Gaz ten działa dobrze na szkło, stal nierdzewną, porcelanę i inne powierzchnie, usuwając zapieczony brud i tłuszcz. W przeciwieństwie do innych produktów domowych, amoniak nie zaszkodzi ściereczkom do naczyń. Nie jest jednak zalecany do stosowania w zmywarkach i pralkach.

Ten związek chemiczny jest też świetny do czyszczenia tkanin. Może usunąć plamy i zapachy spowodowane przez wilgoć i pleśń, a także sprawia, że tkaniny stają się bardziej miękkie. Jeśli obawiasz się, że amoniak może być szkodliwy dla zdrowia, rozcieńcz go z wodą i pierz jak zwykle. Używaj go oszczędnie, bo może wchodzić w reakcję z innymi środkami czystości. Pamiętaj, żeby używać czystego amoniaku, bo kolorowy może plamić jasne tkaniny. Amoniak niszczy też białka i sprawia, że niektóre plamy znikają.

Regularne pranie ściereczek do naczyń

Oprócz mycia naczyń w zmywarce, ścierki do naczyń powinny być regularnie prane w gorącej wodzie w pralce. Jeśli są poplamione, przed praniem namocz je w wiadrze z wybielaczem. Kiedy są już czyste, wypłucz je dokładnie i włóż do pralki na gorący program. Jeśli cykl prania nie jest wystarczająco gorący, możesz je powiesić do wyschnięcia. Jeśli to nie wchodzi w grę, możesz umieścić je w normalnym cyklu w zmywarce. Gorąca woda zabije bakterie i zarazki, które mogą się na nich znajdować.

Czynnik higieny ściereczek do naczyń jest taki sam jak w przypadku gąbek. Chociaż gąbka jest uważana za bardziej higieniczną niż ścierka do naczyń, to faktem jest, że te dwie ścierki mają takie same właściwości bakteriobójcze. Są zrobione z chłonnych włókien i dlatego bakterie mogą się rozmnażać na ich powierzchni. Ścierki do naczyń powinieneś wymieniać raz w miesiącu lub po 30 użyciach.

Czyszczenie ściereczek z mikrofibry

Ściereczki z mikrofibry są zrobione ze specjalnych włókien, które przyciągają brud i przyczepiają się do niechcianych resztek. Oczywiście po kilku użyciach ściereczki te muszą być wyczyszczone. Właściwy sposób prania ściereczek z mikrofibry nie zawsze jest oczywisty, ale te proste kroki mogą zmienić twoją rutynę czyszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które sprawią, że czyszczenie ściereczek kuchennych z mikrofibry będzie o wiele łatwiejsze. Wykonaj te proste kroki, by czyste ściereczki służyły Ci przez długi czas.

Po pierwsze, weź ściereczkę z mikrofibry i złóż ją na pół. Złóż ją ponownie. W ten sposób wykorzystasz wszystkie osiem powierzchni. Następnie możesz za jej pomocą odkurzać i sprzątać. Złóż ją ponownie, gdy pozostaną na niej kłaczki lub brud. Powtarzaj tę procedurę, aż wykonasz wszystkie czynności. Potem możesz ją ponownie wykorzystać. Jeśli ściereczka nie jest całkowicie namoczona, do osuszenia użyj wilgotnej ściereczki.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska