Jak wyprać fotele w samochodzie

Jak wyprać fotele w samochodzie

Czyszczenie foteli samochodowych jest prostym zadaniem, ale istnieje kilka sposobów, aby nadać im nowy wygląd. Zanim spróbują Państwo wyprać siedzenia w pralce lub zanurzyć je w wodzie, ważne jest, aby najpierw usunąć wszelkie plamy. Najpopularniejszą metodą czyszczenia foteli samochodowych jest detergent do naczyń. Dobrze sprawdza się również roztwór octu. Wytarcie siedzenia ręcznikiem pomoże usunąć resztki plam.

Unikać zanurzania foteli samochodowych w wodzie lub prania ich w pralce

Chociaż może być kuszące namoczenie foteli samochodowych w pralce, należy tego unikać. Takie działania mogą uszkodzić tkaninę siedzeń, a nawet doprowadzić do rdzewienia części metalowych. Zamiast tego należy odkurzyć poszycie fotela, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. W razie potrzeby można również użyć wykałaczki lub płaskiego śrubokręta, aby usunąć zaschnięte resztki. Należy również wyczyścić części plastikowe wodą z mydłem. Proszę pamiętać, aby odwrócić fotele do góry nogami do wyschnięcia.

Jeżeli mają Państwo siedzenia z tkaniny, można je łatwo wyczyścić wilgotną szmatką i łagodnym mydłem. W przypadku trudniejszych plam, można użyć specjalistycznego środka czyszczącego. Skóra i gładka skóra są stosunkowo łatwe do czyszczenia, ale aksamit i skóra zamszowa mogą być trudniejsze. Należy również unikać zanurzania ich w wodzie lub prania w pralce, ponieważ tego typu materiały wchłaniają plamy.

Wstępna obróbka plam przed czyszczeniem ogólnym

Jeśli chodzi o czyszczenie ogólne, są pewne plamy, które należy wstępnie usunąć przed przystąpieniem do innych czynności. Niektóre popularne plamy to musztarda, ketchup lub plamy z dziecięcej wydzieliny. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, należy zacząć od wstępnego czyszczenia tych plam, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich usunięcia. Stosując się do tych prostych kroków, będą Państwo na dobrej drodze do utrzymania ulubionych ubrań w czystości i bez plam.

Pierwszym krokiem do wstępnej obróbki plamy jest położenie jej na kawałku ręcznika papierowego twarzą do dołu. Następnie należy nałożyć niewielką ilość płynnego środka do prania lub odplamiacza i delikatnie wetrzeć w plamę. Następnie należy namoczyć plamę przez co najmniej 15 minut. Jeśli plama jest na bieli, można użyć roztworu jednej części octu na dwie części wody i wypłukać. Po usunięciu plamy, można wyprać zaplamioną rzecz w pralce automatycznej, stosując normalną procedurę prania.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać dywan

Detergent do naczyń jest najczęściej stosowany do prania foteli samochodowych

Na szczęście istnieje wiele produktów przeznaczonych do prania foteli samochodowych. Środek do czyszczenia foteli samochodowych można kupić w sklepach z częściami samochodowymi, sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub sklepach z artykułami żelaznymi. Jest on w butelce z rozpylaczem, więc wystarczy rozpylić go na tkaninę i poczekać, aż piana wyschnie. Następnie można go spłukać zimną wodą. Konieczny może być również płyn do zmiękczania tkanin lub środek czyszczący. Jeśli nie są Państwo pewni, co kupić, proszę zapoznać się z poniższymi wskazówkami ekspertów w tej dziedzinie.

Najpopularniejszym środkiem czyszczącym do foteli samochodowych jest płyn do mycia naczyń. Proszę się jednak upewnić, że nie jest on zbyt mydlany, ponieważ pozostałości nie będą łatwe do usunięcia. Należy również uważać, gdy używa się płynu do mycia naczyń do czyszczenia tkanin, ponieważ mydło może uszkodzić tkaninę. Podczas prania tkaniny foteli samochodowych należy zwilżyć ją gąbką lub szmatką. Następnie, kolistymi ruchami, pocierając tkaninę, usunąć ewentualne zabrudzenia. Następnie należy pozwolić siedzeniom wyschnąć na powietrzu. Jeśli samochód jest zimny, można użyć grzejnika, aby nadmuchać ciepłe powietrze na siedzenia, co przyspieszy proces.

Roztwór octu

Do prania foteli samochodowych można użyć prostego roztworu octu. Wystarczy dodać 1 szklankę octu do jednego galona ciepłej wody i gotowe! Można również dodać kilka kropel mydła do naczyń, aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia. Wystarczy rozpylić roztwór na siedzenia, a następnie zetrzeć plamy miękką szczotką lub szmatką. Na koniec należy wytrzeć siedzenia czystą szmatką, aby usunąć nadmiar wilgoci.

W przypadku foteli skórzanych, należy zacząć od ich odkurzenia. Następnie proszę zmieszać roztwór destylowanego białego octu z kilkoma kroplami mydła do naczyń lub detergentu do prania. Po kilku minutach należy wytrzeć roztwór ściereczką z mikrofibry. W razie potrzeby można powtórzyć tę czynność, ale nie należy pozostawiać roztworu czyszczącego na siedzeniach zbyt długo. Można również pozostawić roztwór octu na siedzeniach przez 30 minut przed jego usunięciem.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska