Jak wyprać białe skarpetki

Jedną z popularnych metod wybielania białych skarpetek jest moczenie ich w kwasie borowym lub nadtlenku wodoru. Inną metodą jest pranie ręczne. Jeśli nie jesteś pewien, jak prać białe skarpetki, przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz kilka wskazówek i trików! Ten artykuł został napisany po to, by ułatwić wszystkim pranie białych skarpetek. Zastosuj się do poniższych wskazówek, by uzyskać najlepszy rezultat! Jeśli nie jesteś pewien, jak prać białe skarpetki, wypróbuj jedną z poniższych metod!

Moczenie białych skarpetek w kwasie borowym

Najlepszym sposobem na usunięcie brudu z białych skarpetek jest namoczenie ich w kwasie borowym, który można kupić w aptekach w postaci proszku lub roztworu alkoholu. Skarpetki muszą moczyć się w roztworze kwasu borowego przez kilka godzin, a następnie zostać wyprane tak, jak zwykle. Roztwór kwasu borowego usunie brud i plamy z białych skarpetek. Skarpetki możesz prać w pralce automatycznej lub ręcznie, w zależności od ich rozmiaru.

Aby użyć kwasu borowego, wymieszaj łyżkę stołową proszku z litrem wody. Namocz skarpetki w roztworze przez około dwie godziny, a następnie wypłucz je wodą tak, jak zwykle to robisz. Ta metoda sprawdza się też w przypadku czyszczenia skarpetek z barwników na wkładkach butów. Alternatywnie możesz użyć 9% octu stołowego. Będzie działał tak samo dobrze, a jest bardziej skuteczny w czyszczeniu skarpetek.

Wybielanie białych skarpetek za pomocą nadtlenku wodoru

Możesz wybielić białe skarpetki, używając nadtlenku wodoru. Po prostu zmieszaj jedną filiżankę wody utlenionej z jednym galonem ciepłej wody. Namocz skarpetki przez 30 minut do godziny, a następnie włóż je do pralki. Aby podwoić wydajność wybielania, dodaj kolejne pół kubka nadtlenku wodoru do dozownika wybielacza. Możesz też wstępnie wyprać skarpetki, mocząc je w wiadrze z ciepłą wodą z dodatkiem 4 łyżek stołowych płynu do naczyń Dawn lub mydła w płynie.

Innym sposobem na wybielenie białych skarpetek jest użycie białego octu. Biały ocet zawiera kwas octowy, który działa jak środek wybielający. Aby skorzystać z tej metody, zagotuj cztery szklanki wody. Namocz skarpetki przez noc w tej mieszance. Kiedy będą czyste, wypierz je w zwykłym detergencie. Alternatywnie możesz użyć soku z cytryny. Biały ocet jest doskonałym środkiem wybielającym i od wieków był używany do wybielania skarpetek.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać wózek

Moczenie białych skarpetek w roztworze z sokiem z cytryny

Jednym ze sposobów na odnowienie białych skarpetek jest namoczenie ich w roztworze soku z cytryny i mydła do prania. Wylej roztwór na skarpetki i pozostaw je na noc. Następnego dnia wypierz je tak, jak zwykle. Kombinacja soku z cytryny i mydła do prania sprawi, że białe skarpetki będą wyglądać jaśniej. Możesz też użyć tej metody do wybielenia czarnych skarpetek. Pamiętaj jednak, by uważnie przeczytać instrukcję! Niektórzy ludzie twierdzą, że to rozwiązanie działa bardzo dobrze.

Roztwór powinien być ciepły, około 40 stopni Fahrenheita. Dodaj jedną łyżkę soku z cytryny do filiżanki wody. Pozwól skarpetom moczyć się w tym roztworze przez około 30-40 minut lub do dwóch godzin. Po namoczeniu skarpet w roztworze możesz je wyprać jak zwykle. Aby usunąć uporczywe plamy, użyj proszku do prania lub soku z cytryny. Jeśli nadal są poplamione, spróbuj wyprać je w zimnej wodzie.

Pranie ręczne białych skarpetek

Jeśli chodzi o pranie ręczne białych skarpetek, możesz użyć soku z cytryny, by usunąć uporczywe plamy. Sok z cytryny jest łagodnym wybielaczem i możesz go użyć w gorącej wodzie, by wyprać skarpetki. Następnie pozwól im wyschnąć naturalnie na słońcu, żeby usunąć resztki mydlanej piany. Jeśli obawiasz się zapachu soku z cytryny, możesz też użyć łagodnego detergentu. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego użyć, wypróbuj roztwór z 2 litrów ciepłej wody i 110 g sody.

Roztwór z jednej filiżanki białego octu i jednej filiżanki wody to także doskonały sposób na wybielenie skarpetek. Upewnij się, że kolorowe skarpetki pierzesz oddzielnie od białych, żeby zapobiec ich poplamieniu. Po namoczeniu białych skarpetek w roztworze dobrze je wypłucz. Kiedy wyschną, powtórz ten proces, używając na przemian ciepłej i zimnej wody. Jeśli jednak obawiasz się zapachu octu, spróbuj zamiast niego płynu do prania Dove.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska