Jak wyprać plecak

Jak wyprać plecak

Aby dbać o swój plecak, oto kilka podstawowych wskazówek: Szorować go miękką szmatką lub szczotką. Jeżeli ma naklejki lub biżuterię, należy go prać ręcznie. Jeżeli ma paski, należy go prać ręcznie w poszewce na poduszkę lub w worku na bieliznę. Jeżeli plecak nie ma metki pielęgnacyjnej, proszę postępować zgodnie z instrukcjami producenta, jak go prać. Nie należy go czyścić na sucho ani suszyć w suszarce bębnowej.

Szorowanie plecaka miękką szczotką lub szmatą

Pierwszym krokiem w czyszczeniu plecaka jest usunięcie jak największej ilości brudu poprzez szorowanie go miękką szczotką lub szmatką. Proszę pamiętać, aby nie moczyć plecaka w wodzie, ponieważ utrudni to jego czyszczenie. Ewentualnie można użyć gąbki lub ręcznika papierowego do usunięcia brudu. Jeżeli plecak jest wykonany z tkaniny, do czyszczenia należy użyć wilgotnej szmatki, ponieważ będzie ona bardziej miękka. Aby jeszcze bardziej ułatwić proces czyszczenia, należy użyć odrobiny płynu do mycia naczyń.

Po usunięciu brudu, można użyć łagodnego detergentu do umycia plecaka. Najlepiej jest kilkakrotnie nanieść niewielką ilość detergentu, ponieważ pomaga to w usuwaniu brudu. Nie należy jednak używać zbyt dużo detergentu, ponieważ może on uszkodzić materiał plecaka. Po zakończeniu prania należy położyć go płasko na suchym ręczniku, aby woda wchłonęła się. W razie potrzeby powtórzyć proces.

Pranie plecaka w pralce

Użycie pralki to jeden z najprostszych sposobów na wyczyszczenie plecaka. Jeżeli używali go Państwo od dłuższego czasu, może być mocno nasiąknięty wodą. Zanim włożą go Państwo do pralki, najlepiej powiesić go na zewnątrz, aby wyschnął. Jeśli nie mają Państwo wiaty na zewnątrz, można go również umieścić w ciepłym, suchym pomieszczeniu. Jeżeli nie mogą Państwo tego zrobić, zawsze można wyprać go ręcznie.

Zanim włożą Państwo plecak do pralki, należy go rozebrać i dokładnie wyczyścić wnętrze. Należy również usunąć wszelkie dodatkowe kieszenie lub akcesoria. Upewnić się, że usunęli Państwo wszystkie kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny i rozpięli wszystkie zamki błyskawiczne. Jeżeli plamy są uporczywe, można użyć szczotki do czyszczenia i wyszorować plamę. Jeżeli plecak ma wyjmowane dodatki, można je wyprać oddzielnie. Przed przystąpieniem do prania plecaka należy się upewnić, że przestrzegają Państwo instrukcji prania podanej przez producenta.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać płaszcz z poliestru

Ręczne pranie plecaka

Istnieje kilka sposobów prania plecaka. Niektóre plecaki są naturalnie odporne na plamy, podczas gdy inne plamią się od jedzenia, olejków do ciała, sików zwierząt. Plecaki outdoorowe mogą zabrudzić się błotem, brzydko pachnieć, a także zostać zabrudzone przez dym i mocz zwierząt. Brudne skarpety i ubrania również mogą powodować plamy, a plecak może nawet nabrać nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście jest kilka sposobów na ręczne czyszczenie plecaka.

Najlepszym sposobem na umycie plecaka jest zastosowanie się do poniższych kroków. Zacząć od użycia letniej wody. Proszę użyć łagodnego detergentu, aby zapobiec wsiąkaniu brudu w materiały. Po praniu należy pozostawić plecak do całkowitego wyschnięcia. Nie należy nadmiernie wypłukiwać plecaka, ponieważ może to spowodować jego zagrzybienie. Ponadto, jeżeli mają Państwo plecak wodoodporny, można go spryskać sprayem wodoodpornym.

Czyszczenie punktowe plecaka

Aby wyczyścić plecak, należy wyjąć całą jego zawartość. Jeżeli plama jest duża, może być konieczne użycie mydła i większej ilości wody. Należy lekko wyszorować zabrudzone miejsce, a następnie spłukać letnią wodą. Utrzymujący się zapach szybko zniknie po wytarciu plecaka wilgotną szmatką lub wysuszeniu go na powietrzu. Proszę nie zapomnieć również o umyciu pasków! Jeśli ramiączka są brudne, mogą przenieść się na Państwa ubrania i skórę. Aby temu zapobiec, należy użyć delikatnego środka dezynfekującego.

Do czyszczenia plecaka należy używać małej szczotki i niewielkiej ilości detergentu. Można również użyć małego ręcznego odkurzacza, jeżeli podróżują Państwo bez bagażu. Proszę pamiętać, że do czyszczenia uporczywych plam należy używać detergentu bez wybielacza. Jeżeli potrzebuje Pan silniejszego środka czyszczącego, może Pan użyć szczotki do czyszczenia, aby wyszorować uporczywe miejsca. Zawsze należy pamiętać, aby przed włożeniem plecaka do pralki pozostawić go do wyschnięcia na co najmniej 30 minut.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska