Jak wyprać czapkę z daszkiem

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących prania czapki z daszkiem, które pozwolą uniknąć wielu problemów. Zalecamy pranie ręczne zamiast prania w pralce. Jeżeli nie wiedzą Państwo, jak prać czapkę z daszkiem, można użyć wilgotnej szmatki i łagodnego detergentu, aby usunąć plamy. Aby wyczyścić pasek od dresu i usunąć przywierające smugi, należy zwilżyć szczotkę z miękkim włosiem ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń.

Pranie ręczne czapki z daszkiem

Zanim przystąpią Państwo do prania ręcznego czapki z daszkiem, proszę pamiętać o usunięciu wszelkich plam. Do czyszczenia czapki z daszkiem, która została poplamiona potem, można użyć łagodnego środka do prania włosów lub odplamiacza. Można również wetrzeć w plamę delikatny szampon do włosów za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Po 15 minutach od namoczenia zawsze należy sprawdzić, czy nie ma plam. Dokładnie wypłukać i delikatnie osuszyć. Niektóre czapki z daszkiem najlepiej czyścić na sucho.

Aby wyprać czapkę z daszkiem, należy najpierw namoczyć ją w zimnej wodzie. Unikać gorącej wody, ponieważ może ona spowodować skurczenie się czapki. Następnie można nałożyć na czapkę łagodne mydło lub proszek do prania. Kilka razy dobrze ją wypłukać zimną wodą. Proszę pamiętać o stosowaniu łagodnych środków, ponieważ niektóre substancje chemiczne mogą powodować kurczenie się czapki. Pranie ręczne czapki z daszkiem nie jest trudnym zadaniem.

Unikanie prania w pralce

Gdy kupią Państwo czapkę z daszkiem, prawdopodobnie chcą ją Państwo jak najlepiej wyczyścić. Można ją prać ręcznie w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem, ale pranie w pralce może uszkodzić materiał lub poluzować szwy. Jeżeli nie próbują Państwo naprawiać szczególnie uszkodzonych miejsc, należy unikać prania w pralce. Zamiast tego należy ją prać ręcznie i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. W ten sposób można zapobiec jej zniszczeniu.

Wełniane czapki z daszkiem są bardziej delikatne niż ich syntetyczne odpowiedniki i należy się z nimi obchodzić z większą ostrożnością. Do ich czyszczenia można użyć delikatnego detergentu w roztworze wodnym, ale proszę pamiętać, że najpierw należy je wypróbować. Po dokładnym wypłukaniu czapki tym roztworem, można nanieść więcej detergentu na zabrudzone miejsca za pomocą małej szczoteczki i ponownie wyszorować. Może być konieczne moczenie czapki w ciepłej wodzie przez kilka godzin, dlatego należy sprawdzać ją co jakiś czas, aby upewnić się, że jest czysta.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać jeansy w pralce

Czyszczenie za pomocą kartonowego banknotu

Jeżeli szukają Państwo łatwego sposobu na wyczyszczenie czapki z daszkiem, oto kilka wskazówek, które pomogą Państwu to zrobić. Jeżeli posiadają Państwo czapkę w stylu vintage, być może zastanawiają się Państwo, czy brzeg czapki jest wykonany z kartonu czy z tworzywa sztucznego. Jeśli tak, to może warto unikać plastikowych brzegów i po prostu postukać w nie, aby sprawdzić, czy nie wydają pustego dźwięku. Następnie można go wyczyścić za pomocą odplamiacza w sprayu. Można również zdecydować się na namaczanie, płukanie i suszenie.

Zanurzyć kapelusz w zimnej wodzie, aby nie uszkodzić kartonowego ronda. Następnie należy wypłukać kapelusz czystą wodą. Proszę nie zapomnieć o wytarciu roztworu zawierającego detergent. Po wyczyszczeniu czapki, proszę spróbować przetrzeć ją tekturowym banknotem. Być może trzeba będzie trochę szorować, aby usunąć uporczywe plamy, ale ta metoda pozwoli dobrze wyczyścić czapkę. Proszę tylko pamiętać, aby używać zimnej, a nie gorącej wody.

Używanie łagodnego detergentu

Ogólnie rzecz biorąc, do prania czapki z daszkiem najlepiej używać łagodnego detergentu, zwłaszcza jeśli jest ona wykonana z materiału syntetycznego. Większość dzisiejszych czapek nie traci koloru, więc można je bezpiecznie prać w pralce, ale warto najpierw sprawdzić kolor na kawałku szmaty. Jeżeli czapka nie jest odporna na zabarwienie, należy używać samej wody.

Do czyszczenia czapki z daszkiem dobrze nadaje się wilgotna biała ściereczka. Proszę się jednak upewnić, że materiał jest odporny na kolor, w przeciwnym razie może stracić swój kształt. Można również użyć roztworu, który składa się z 1 łyżeczki płynnego środka do mycia naczyń i 1 szklanki ciepłej wody. Namoczyć ściereczkę w tej mieszance i dobrze ją wykręcić. Po namoczeniu ściereczki w roztworze, wytrzeć całą powierzchnię kapelusza. Po 15 minutach dokładnie spłukać. Może być konieczne powtórzenie tej czynności, jeżeli kapelusz jest zbyt brudny, aby można go było wyczyścić. Należy również upewnić się, że roztwór został spłukany, a kapelusz pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska