Aby wyprać swój koc, musisz go najpierw rozłożyć, wyprasować, a następnie dokładnie wypłukać. Następnie możesz umieścić go w wannie z czystą wodą. Powtórz powyższe czynności kilka razy, aby woda nie stała się mydlana. Płucz ją ponownie, aż nie pozostanie na niej mydło. Następnie wysusz je, usuwając z nich wilgoć. Na koniec możesz użyć ściereczki do czyszczenia na sucho, by dokończyć pracę.
Pranie ręczne przedłuża żywotność koca
Jest kilka sposobów na to, by wyprać wysokiej jakości koc bez niszczenia jego wyglądu. Po pierwsze, unikaj prania go w pralce. Mokry koc jest zbyt ciężki i może zostać wessany do pralki. Nadmierne pranie może też zniszczyć nieprzemakalną powłokę. Co więcej, jeśli wypierzesz go ręcznie, będzie służył dłużej. Jeśli jesteś zbyt leniwy, by wyprać koc, możesz po prostu powiesić go na zewnątrz, by wyschnął.
Czyszczenie punktowe przedłuża żywotność koca polarowego
Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego koca z polaru, powinieneś usuwać plamy przed praniem. Użycie niewłaściwego detergentu może doprowadzić do powstania trwałych plam na kocu z polaru. Aby uniknąć trwałych plam, usuń je, używając płynu do mycia naczyń. Płyn do mycia naczyń jest delikatny dla włókien, ale ma silne właściwości odplamiające. Upewnij się, że detergent pozostanie na plamie przez co najmniej 10 minut przed praniem.
Pranie wełnianego koca
Piorąc wełniany koc, powinieneś najpierw namoczyć go na co najmniej pięć minut. Kiedy woda zostanie usunięta, wypłucz go w chłodnym, delikatnym cyklu. Tak jak w przypadku każdej innej tkaniny, koców wełnianych nie należy suszyć w pralce, nawet w delikatnym cyklu. Podczas prania zawsze trzymaj koc pod przykryciem, żeby nie wysychał zbyt szybko. Po wysuszeniu delikatnie wyciśnij wełniany koc, żeby usunąć nadmiar wody.
Pranie koca bawełnianego
Bawełna to naturalne włókno, z którego można utkać wiele różnych produktów, w tym ubrania, zasłony i koce. Poza kocami z bawełny wytwarza się też chusteczki do twarzy, pieluszki i cholewki do butów. Różnorodność produktów dostępnych z bawełny jest zdumiewająca. Jednak większość bawełnianych koców to po prostu koce czterosezonowe. Koce te są dostępne w 100% z bawełny lub z jej mieszanki. W zależności od rodzaju koca mogą one wymagać różnych metod prania.
Pranie koca polarowego
Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas prania koca polarowego. Zawsze wywracaj koc na lewą stronę, żeby zapobiec przetarciom, i pierz go z ubraniami w podobnym kolorze. Zawsze pierz koc w zimnej wodzie, bo ciepła woda może spowodować przedwczesne wybrzuszenie. Ponadto podczas prania koca z polaru trudno jest pozbyć się kłaczków, dlatego warto używać proszku do prania zmieszanego z ciepłą wodą. Unikaj płynów do zmiękczania tkanin, które mogą zatkać włókna polaru.
Pranie ręczne koca bawełnianego
Niezależnie od tego, czy posiadasz luksusowy koc, czy bardziej podstawowy, jest kilka kroków, które musisz wykonać, by odpowiednio o niego zadbać. Po pierwsze, sprawdź, czy nie ma plam. Następnie zastosuj łagodny detergent lub odplamiacz, delikatnie wcierając go w tkaninę przez kilka minut. Wypłucz w czystej wodzie. Aby zapobiec zaplątaniu się koca w pralce, pierz zewnętrzną warstwę na delikatnym programie. Jeśli twój koc ma w składzie płyn do zmiękczania tkanin, wypierz go dodatkowo, żeby pozbyć się nagromadzonego osadu.
Pranie ręczne wełnianego koca
Jeśli chcesz utrzymać swój wełniany koc w nieskazitelnym stanie, możesz prać go ręcznie. Najlepszym sposobem na utrzymanie go w dobrym stanie jest zapewnienie mu odpowiedniej wentylacji. Od czasu do czasu potrząśnij kocem, by usunąć z niego brud, spulchnić włókna i odświeżyć jego kształt. Po praniu najlepiej rozwiesić go na świeżym powietrzu, by wyschnął. Najlepiej wywiesić koc na zewnątrz na co najmniej 15 minut, żeby zapobiec zbijaniu się włókien. Po całkowitym wyschnięciu wypierz go ręcznie z użyciem łagodnego detergentu.Podobne tematy: