Jak wyprać podkładke pod myszke

Jeśli zastanawiasz się, jak prać podkładkę pod mysz, nie martw się! Istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, by wyczyścić swoją podkładkę i utrzymać ją w doskonałym stanie. Aby wyczyścić podkładkę, możesz użyć wody z mydłem, by usunąć z niej kurz i brud. Pamiętaj, by trzymać podkładkę z dala od suszarki, by zapobiec jej uszkodzeniu. Pamiętaj też, że podkładka pod mysz może się łatwo wypaczyć, więc podczas jej czyszczenia zachowaj szczególną ostrożność.

Zachowaj bezpieczną odległość między podkładką pod mysz a suszarką

Myjąc podkładkę pod mysz, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że można ją prać w pralce. Choć może to zaoszczędzić czas i pieniądze, nie jest to zalecane dla wszystkich materiałów. Na przykład podkładki tekstylne są zwykle wykonane z poliestru, pianki lub gumy. Jeśli jednak posiadasz podkładkę zaprojektowaną na zamówienie, może ona nie być tak trwała jak podkładka z materiału. Kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości między podkładką a suszarką. Ciepło może uszkodzić tkaninę i klej, który przytwierdza gumowy spód do tkaniny.

Podczas suszenia podkładki pod mysz odległość między suszarką a podkładką powinna być jak najmniejsza. Gorąca woda zabija zarazki, ale niszczy też gumowy spód. Zachowanie bezpiecznej odległości między podkładką a suszarką pomoże utrzymać ją w dobrym stanie. Pamiętaj, by podczas czyszczenia umieścić suchy ręcznik lub rolkę z kłaczkami między podkładką a suszarką. Zapobiegnie to zamoczeniu podkładki i sprawi, że jej powierzchnia pozostanie sucha przez dłuższy czas.

Używanie mydła i wody

Myjąc podkładkę pod mysz, pierwszym krokiem jest napełnienie wanny ciepłą wodą. Następnie użyj miękkiej szczotki do wyszorowania podkładki, pamiętaj, by nie wywierać zbyt dużego nacisku. Do usuwania trudnych plam używaj szczotki z miękkim włosiem, ale nie używaj drucianej. Wypłucz dokładnie podkładkę zimną wodą, aby usunąć resztki mydła. W razie potrzeby powtórz ten proces.

Inną opcją jest użycie szczoteczki do zębów do wyszorowania powierzchni. Pamiętaj, by wykonywać delikatne ruchy, ponieważ szczoteczki mogą porysować powierzchnię podkładki. Używanie rąk do mycia podkładki pod mysz jest najlepszą metodą, ponieważ możesz dotrzeć do wszystkich jej części. Bądź też delikatny, bo zbyt duża ilość mydła może zniszczyć podkładkę. Gdy już wyczyścisz podkładkę, po prostu powieś ją do wyschnięcia.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać kołdrę 200x220

Wrzucanie do pralki

Jeśli używasz podkładki pod mysz od dłuższego czasu, możesz się zastanawiać, czy warto ją wrzucić do pralki. Może to być kuszące, ale faktem jest, że możesz ją w ten sposób zniszczyć. Podkładki pod mysz można prać w pralce, ale pranie ręczne będzie trudniejsze i może nawet zniszczyć materiał. Nie pierz ich w gorącej wodzie ani w detergentach zawierających środki zmiękczające lub wybielające, bo te produkty mogą uszkodzić podkładkę.

Możesz też spróbować użyć chusteczek dla niemowląt lub chusteczek higienicznych do czyszczenia podkładki, ale nie zastąpią one właściwego procesu czyszczenia. Niektórzy próbowali wrzucać podkładkę do pralki, ale ta metoda spowoduje, że podkładka będzie się strzępić. Jeśli pierzesz podkładkę z materiału, pamiętaj, by użyć wiązki ręczników jako osłony, by nie uderzyła o metalowy bęben pralki.

Suszenie podkładki pod mysz

Po wypraniu podkładki pod mysz powinieneś ją dokładnie wysuszyć. Jest to ważne, bo niektóre podkładki mogą zatrzymywać wilgoć i plamy z palców. Prostym rozwiązaniem jest zawinięcie podkładki w czysty ręcznik i przyłożenie do niej nieco siły. Pozwól jej wyschnąć na powietrzu przez co najmniej 10 minut, zanim użyjesz jej ponownie. Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie wysuszyć jej na powietrzu, użyj suszarki do włosów lub suszarki termicznej.

Jeśli nie możesz uniknąć prania podkładki, możesz użyć pralki, by ją dokładnie wyczyścić. Nie powinieneś jednak używać bardzo agresywnego roztworu. Zazwyczaj wystarczy delikatny środek czyszczący. Jeśli używasz łagodnego detergentu, możesz go użyć na podkładce. Upewnij się tylko, że pocierasz ją delikatnie i nie szorujesz zbyt mocno, bo możesz w ten sposób uszkodzić nadruk. Po umyciu podkładki należy ją dokładnie wypłukać, by usunąć resztki mydła.

Podobne tematy:

Związane stanowiska