Jak samemu wyprać kożuch naturalny

Jak samemu wyprać kożuch naturalny

Aby dbać o naturalną skórę owczą, powinni Państwo wiedzieć, jak ją prać. Czyszczenie na sucho pozostawia na Państwa kożuchu pozostałości chemiczne. Oto najlepsze sposoby jej czyszczenia: Pranie ręczne, delikatny cykl wełniany lub suszenie na linii. Używanie pralki może spowodować uszkodzenie skóry owczej. W zależności od modelu, może być konieczne wysuszenie go na zewnątrz. Można również wyprać go ręcznie, ale ten proces jest bardziej pracochłonny.

Czyszczenie na sucho pozostawia chemiczne pozostałości na naturalnej skórze owczej

Możliwe jest czyszczenie skóry owczej bez jej uszkodzenia, ale proces ten może pozostawić po sobie pozostałości chemiczne. Powinni Państwo również unikać czyszczenia na sucho, ponieważ proces ten pozostawia pozostałości chemiczne na naturalnych produktach. Profesjonalne czyszczenie jest możliwe, ale jego koszt będzie zbliżony do ceny nowego kożucha. Proszę unikać czyszczenia na sucho, szczególnie jeśli Państwa kożuch jest farbowany. Użycie wody do czyszczenia spowoduje usunięcie barwnika i uszkodzenie włókien.

Przy czyszczeniu na sucho naturalnego wyrobu z owczej skóry należy pamiętać, aby wybrać delikatny, niejonowy detergent. Najlepszy detergent jest specjalnie opracowany dla wełny i skóry. Nigdy nie należy używać zwykłego proszku do prania, ponieważ pozostawia on chemiczne pozostałości. Można również prać ręcznie, ale pranie w pralce zmieni kolor i fakturę skóry i naturalnych włókien wełny. Czyszczenie na sucho pozostawia pozostałości chemiczne na naturalnej skórze owczej, dlatego należy dokładnie przestrzegać instrukcji producenta.

Delikatny cykl prania wełny

Jeśli chodzi o pranie skóry owczej, trzeba być niezwykle ostrożnym z detergentami. Podczas gdy niektórzy właściciele skór owczych przysięgają na delikatny cykl prania wełny, inni ostrzegają, że nie jest on bezpieczny dla skóry owczej. Detergenty, których Państwo używają, muszą być przeznaczone specjalnie do wełny, a nie do wyrobów skórzanych. Szampon do skór owczych, którego Pan używa, powinien również zawierać olejek z drzewa herbacianego i nie może zawierać wybielaczy, enzymów ani enzymów biologicznych. Powinien Pan również używać specjalnego szamponu lub odżywki do wełny i skóry owczej.

Piorąc dywan z owczej skóry, najlepiej jest używać delikatnego programu do wełny. Jeśli tak nie jest, należy rozważyć zakup pralki przemysłowej i używać jej do wełny. Dwukrotne pranie dużych dywanów z owczej skóry zapewni, że wełna zostanie dokładnie wyczyszczona. Należy jednak pamiętać, że skóry owcze schną powoli i nie należy ich nigdy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani suszyć w suszarce bębnowej. Gdy dywanik ze skóry owczej wyschnie, można go wyczyścić punktowo lub użyć detergentu do skór owczych zawierającego lanolinę.

Pranie ręczne

Pierwszym krokiem w praniu ręcznym Państwa naturalnego kożucha owczego jest usunięcie wszelkich plam. Czyszczenie punktowe może pomóc w usunięciu małych plam i zapachów. Można również użyć detergentu do skór owczych. Nałożyć niewielką ilość detergentu na szmatkę i delikatnie przetrzeć plamę. Następnie należy osuszyć powierzchnię czystą szmatką. Jeśli nie mają Państwo detergentu do kożuchów, można go kupić w każdym sklepie z artykułami rzemieślniczymi.

Dodatkowe tematy:   Jak wyprać płaszcz

W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, wełna i kożuch są stosunkowo łatwe do czyszczenia. Ich naturalna struktura odpycha brud i utrzymuje świeży zapach. Ponadto, skóra owcza nie musi być czyszczona tak często jak inne tkaniny. Raz w tygodniu można ją lekko odkurzyć lub od czasu do czasu potrząsnąć, aby zachować świeży zapach. Proszę pamiętać, aby potem dokładnie ją wysuszyć, aby zapobiec blaknięciu lub odbarwieniu. I jako ogólna zasada, kożuch owczy nie powinien być zbyt energicznie szczotkowany.

Suszenie na liniach

Pranie Państwa kożucha jest proste. Należy ją prać w ciepłej wodzie, nie wyższej niż 40C. Należy użyć łagodnego mydła lub specjalnego środka do czyszczenia wełny i moczyć przez pięć minut. Gdy jest już czysty, należy go dobrze wypłukać w delikatnym cyklu wirowania. W razie potrzeby wycisnąć, aby usunąć nadmiar wody. Następnie położyć na płasko do wyschnięcia. Gdy wyschnie, powtórzyć proces prania. Można również wysuszyć kożuch, wieszając go na zewnątrz do wyschnięcia.

Po wypłukaniu kożucha, należy go powiesić do wyschnięcia. Nie należy go stawiać na kaloryferze lub nad grzejnikiem wentylatorowym. Bezpośrednie ciepło przypali wełnę i uszkodzi skórę. Suszenie na liniach jest najlepszą metodą, ponieważ włókna wełny szybciej wysychają. Nie należy używać suszarki bębnowej, skóra nigdy nie będzie tak miękka jak wcześniej. Podczas tego procesu mogą Państwo użyć delikatnej szczotki wełnianej do polerowania dywanu, aby odzyskał on swoją miękkość.

Unikać bezpośredniego światła słonecznego lub wysokiej temperatury

Jeżeli mają Państwo kanapę, fotel lub stół z owczej skóry, mogą Państwo chcieć ją okresowo prać, aby zachować jej szlachetny odcień. Należy jednak być bardzo ostrożnym przy praniu kanapy lub fotela z owczej skóry. Do prania skóry owczej można używać letniej wody, ale proszę unikać mydła lub detergentów, ponieważ mogą one uszkodzić skórę. Do małych przedmiotów można również użyć łagodnego płynu do mycia naczyń. Wyroby ze skóry owczej należy prać w zimnej lub letniej wodzie, a następnie pozostawić do wyschnięcia w chłodnym pomieszczeniu. Proszę pamiętać o wyszczotkowaniu, gdy kożuch jest jeszcze wilgotny, aby usunąć luźne włosy i inne domowe zanieczyszczenia.

Podczas prania kożucha należy pamiętać, aby nie wystawiać go na działanie promieni słonecznych i nie narażać na bezpośrednie działanie ciepła i słońca. Naturalna lanolina skóry owczej odpycha brud, ale może łatwo ulec zaplamieniu. Jeśli plama jest lekka, można ją usunąć plamą z suchej szmatki. Proszę unikać prania dywanu w pralce, aby zachować jego naturalny kolor i fakturę. Jeżeli mają Państwo duży dywan z owczej skóry, należy unikać wystawiania go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ciepła.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska